Анатомія "сепаратистського бунту" в Торецьку (СХЕМА)

Бунт спалахнув через вдало поширені чутки

Анатомія "сепаратистського бунту" в Торе…

Група місцевих жителів, приблизно 100 чоловік, заблокувала рух українських військових. Поліція втрутилася у ситуацію, затримавши провокаторів. На цих людей очікує суд.

Анатомія організації "ватного" мітингу в Торецьку - фото 1

Серед затриманих нам вдалося вичислити одного хлопця, Володимира К. 1994 року народження. Дослідивши його соцмережі взагалі неможливо навіть припустити, що він може бути причетний до сепаратизму. Але дії мітингувальників відбувалися за сценарієм 2014-го року, коли люди на Донбасі так само блокували переміщення української армії. За бажанням цих людей можна притягнути до відповідальності за статтею 114-1 Кримінального Кодексу України, яка встановлює покарання за перешкоджання законній діяльності ЗСУ, або навіть ст. 258 ККУ (Терористичний акт).

Після затримань і резонансу, який викликала ситуація з мітингом, у Торецьку її активно обговорюють місцеві жителі. І діалоги у соцмережах, а саме в групі "Торецкие Новости" можуть пояснити, чому взагалі даний мітинг і блокування руху наших військових могло статися. 

Сценарій організації мітингу

Торецьк знаходиться за кілька кілометрів від окупованої Горлівки. Місто постійно обстрілюють бойовики. Якраз напередодні мітингу Торецьк був обстріляний терористами, постраждали житлові будинки. Після цього містом почали ширитися чутки, що ЗСУ будуть розміщувати військову техніку в центрі міста, звідти стріляти по Горлівці. У відповідь, звичайно ж, прилетить від терористів "отвєтка" і постраждають виключно мирні жителі.

Анатомія організації "ватного" мітингу в Торецьку - фото 2

Звичайно, що чуткам у зоні АТО, в прифронтових містах, дуже часто вірять більше, ніж ЗМІ. Тому, щоб завадити "розміщенню техніки" в центрі міста, зібрався мітинг підігрітий певними провокаторами. Наприклад, акаунт, який найбільше за інших кричав про техніку ЗСУ в центрі Торецька, має всього 4 друзів. Навіть якщо це і реальна людина, то вона стала жертвою чуток, оскільки бойова техніка, тим більше, "Гради" під вікнами, про що також писалося, в центрі Торецька не розміщувалися. 

Анатомія організації "ватного" мітингу в Торецьку - фото 3

Анатомія організації "ватного" мітингу в Торецьку - фото 4

Проста організація "ватного" мітингу

Анатомія організації "ватного" мітингу в Торецьку - фото 5

Ситуація досить показова. Люди вже третій рік живуть в умовах війни. Постійні обстріли, а також погіршення соціально-економічного положення, все це відображається на емоційному і психологічному станах. Відсутність чіткої інформаційної політики українізації веде нас до того, що навіть у звільнених містах є багато латентних колаборантів, для яких досі Росія є братньою країною, а українська армія "карателями". 

У таких умовах зібрати "ватний" мітинг задля "промацування" реакції влади та силовиків стає досить легко. Банально розганяються чутки провокаторами у місті і ботами в соцмережах. Достатньо кількох організаторів, якими можуть бути навіть місцеві, які негативно ставляться до армії - ось і готовий мітинг. В гіршому випадку його можуть організовувати провокатори, завербовані російською стороною, що пов'язані з "ДНР"/"ЛНР". 

Випадок в Торецьку є дуже показовим, оскільки з одних лише чуток про розміщення ЗСУ техніки в центрі міста і "накриття" всього центру артилерією терористів народився мітинг у 100 чоловік. Масштаби можуть бути більшими, на жаль.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme