Броневик з Туреччини: Що за Turkar Bizon отримали прикордонники

Держприкордонслужба нарешті отримала турецький бронеавтомобіль Turkar Bizon (Buffalo), який з 2016 року стояв на митниці. Щоправда, лише один екземпляр

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Броневик з Туреччини: Що за Turkar Bizon…
Фото: ДПСУ

Днями Київська митниця передала українським прикордонникам прототип командно-штабної машини на базі Turkar Bizon турецького виробництва, який з 2016 року чекав своєї участі на митному складі серед конфіскату.

"Прототип машини Turkar ввезли з Туреччини до України у 2016 році, і через відсутність у власника дозвільних документів її не оформили. Згодом бронеавтомобіль помістили на митний склад, де він зберігався протягом трьох років. Термін зберігання, визначений Митним кодексом України, добіг кінця, а власник цього транспортного засобу так і не звернувся до Київської митниці для його митного оформлення", – йдеться в офіційному повідомленні митників.

Але історія цього бронеавтомобіля набагато цікавіша та насиченіша.

Як броневик опинився у нас

З відкритих джерел відомо, що турецька компанія Turkar, яка спеціалізується на виробництві повнопривідних вантажівок та мікроавтобусів, у 2016 році пропонувала цей автомобіль для послуг Держприкордонслужби України. Більше того – 28 травня 2016 року, на День прикордонника, цей бронеавтомобіль було показано тодішньому президенту Петру Порошенку.

Цікаво, що турецька компанія Turkar вперше представила свою нову розробку саме в Україні і у червні-липні 2016 року на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів  Державної прикордонної служби України імені генерала-майора І. Момота, що на Черкащині, пройшли 30-денні випробування цього бронеавтомобіля. В офіційних зведеннях ДПСУ він фігурував, як автомобіль підвищеної прохідності Turkar Buffalo.

Зазначалося, що під час випробувань були присутні, окрім представників Держприкордонслужби, представники Міноборони, Нацгвардії, Нацполіції України та представники заводу-виробника.

Що за бронемашина

Турецький бронеавтомобіль Turkar APC, який приїхав в Україну з другою назвою Bizon, але в ході випробувань у 2016 році отримав назву Buffalo – це бронеавтомобіль з колісною формулою 4×4 виробництва турецької фірми Turkar.

Turkar Bizon (Buffalo)

Розробник заявляє, що бронемашина Turkar Bizon (Buffalo) розроблена в ініціативному порядку та призначена для експлуатації на всіх видах доріг та пересіченій місцевості у будь-яких кліматичних та погодних умовах.

Розміщується бронеавтомобіль на колісному шасі комерційного вантажного автомобіля. Якого саме – не повідомляється.

Призначення таких автомобілів – перевезення військових або спецпризначенців у зону виконання бойових завдань, патрулювання території в умовах бездоріжжя і евакуація поранених з зони бойових дій у безпечне місце (у випадку відповідної модифікації).

Під час згаданих випробувань проводилась перевірка експлуатаційних характеристик автомобіля, надійності його в різних умовах експлуатації, у тому числі особливих, здійснювався пробіг по всім видам доріг. Також бронеавтомобіль перевірявся в умовах, що максимально наближені до реальних бойових.

Як видно з фото та відео, Turkar Bizon (Buffalo) є аналогом вітчизняних бронеавтомобілів ББМ "Козак 2" / ББМ "Козак-2М" від НВО "Практика" і СБА "Варта" від компанії "Українська Бронетехніка", прийнятих на озброєння у 2016-2020 роках.

Читайте також: Як Україна розбудовує свою армію: Легка бронетехніка

ББМ "Козак 2"

ББМ "Козак 2"

СБА "Варта"

СБА "Варта"

До речі, паралельним курсом тоді ж проходили випробування прототипу командно-штабної машини Turkar CCVTECH, але про її подальшу долю нічого невідомо.

Чи залишиться Buffalo єдиним в Україні

У 2016 році ЗМІ писали, що турецька компанія розраховує отримати замовлення на такі бронеавтомобілі від Держприкордонслужби, Національної гвардії та Збройних сил України. Однак, як ми вже знаємо, все закінчилось тим, що перший і єдиний прототип застряг на українській митниці на довгі роки.

Turkar Bizon (Buffalo)

Ризикнемо припустити, що в Україні відмовились від перспектив використання Turkar Bizon на користь вітчизняних бронеавтомобілів ("Козак", "Варта" різних модифікацій), а турки вирішили, що їм вигідніше покинути прототип, аніж возитися з оформленням його повернення на батьківщину.

Принаймні, не існує жодної інформації про подальший розвиток цього проекту як в Україні, так і за кордоном. Разом з тим, враховуючи тісну співпрацю України і Туреччини останнім часом, мова цілком може зайти про реінкарнацію проекту Turkar Bizon (Buffalo).

Читайте також: Від безпілотників до космосу: Які розвиватиметься військова співпраця України і Туреччини

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme