Західні країни приєднались до санкцій США проти Росії

Міністерство фінансів США в партнерстві з Євросоюзом, Великою Британією, Австралією та Канадою наклало санкції на 8 фізичних і юридичних осіб Російської Федерації, що мають відношення до триваючої російської окупації і репресій в Криму
 

Журналіст відділу новин
Західні країни приєднались до санкцій СШ…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-реліз Мінфіну США.

Відзначається, що Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США визначило п'ять фізичних і три юридичні особи, пов'язаних з окупацією Росією українського Криму і серйозними порушеннями прав людини щодо місцевого населення.

"Ці дії, зроблені в тісній співпраці з нашими союзниками. Вони являють собою тверде зобов'язання міжнародної спільноти залучити Росію до відповідальності за спробу анексії Криму", – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що санкції Мінфіну США введені в партнерстві з Євросоюзом, Великою Британією, Австралією та Канадою.

Під обмеження OFAC потрапили низка учасників проекту будівництва Керченського мосту і деякі посадові особи в Криму. Зокрема, санкції накладаються на директорів російських компаній "Мостотрест", "Ленпромтранспроект", "Дирекція з будівництва залізниці Беркакит Томмот Якутськ".

Під санкції також підпав перший заступник керівника адміністрації президента Російської Федерації Олексій Громов.

Мінфін США ввів санкції також проти інформаційних агентств SouthFront, "Ньюсфронт", "Інфорос", а також Фонду стратегічної культури Росії.

РосЗМІ, які потрапили під санкції США

В американському відомстві також підкреслили одностайну підтримку Україні в провокаціях з боку Росії на Донбасі і в Криму. Також міністерство закликало російську владу припинити нарощувати військове угрупування на українському кордоні.

15 квітня президент США Джо Байден підписав указ про запровадження нових санкцій проти Росії.

Перед цим, 17 березня, в інтерв'ю ABC News президент США Джо Байден заявив, що вважає свого російського колегу Путіна вбивцею. Крім цього, він додав, що Путін відповість за втручання в американські вибори. Після цього Росія відкликала посла із Вашингтона для консультацій.

Згодом агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що у Білому домі завершили огляд ворожих дій Росії, й вивчають можливість висилки дипломатів РФ і введення санкцій проти оточення керівництва держави. 

Радник президента з національної безпеки Джейк Салліван уточнив, що "це будуть не просто санкції" – вони будуть включати "поєднання видимих і невидимих інструментів".

Повідомлялося також, що Вашингтон готує два пакета санкцій проти газопроводу "Північний потік-2".

Крім того, США пригрозили Росії наслідками, якщо "вони чинитимуть так нерозважливо" біля кордонів України.

Водночас на Росії заявили, що за умови введення США нових санкцій, зокрема проти оточення президента країни Володимира Путіна, там ухвалять дзеркальні рішення.

13 квітня Володимир Путін мав телефонну розмову із Джо Байденом, під час якої президент США нагадав кремлівському хазяїну про підтримку України, а також запропонував зустрітися на нейтральній території.

Путін після розмови із Байденом подзвонив у Фінляндію, де він раніше зустрічався із попередником Байдена Дональдом Трампом.

Пізніше у Білому домі заявили, що Байден подзвонив Путіну нагадати про санкції.

Читайте також: Війна слів: Куди заведе Росію дипломатичне протистояння із США

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme