Європарламент вимагає від Росії виконувати ракетний договір

Європейський парламент засуджує порушення Росією Договору про обмеження ракет малої та середньої дальності

Про це йдеться у резолюції, інформує Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Так, законодавчий орган Євросоюзу закликає РФ повернутися до повного дотримання зобов'язань по договору.

"Європарламент висловлює засудження Росії за порушення умов Договору. Закликає Російську Федерацію повернутися до повного і підконтрольного дотримання зобов'язань", - сказано у резолюції.

Вказано, що дана ситуація становить загрозу для безпеки як Європи, так і світу.

Крім того, європарламентарі також закликали високого представника ЄС у закордонних справах та політики безпеки докласти дипломатичних зусиль задля сприяння у вирішенні конфліктної ситуації. Йдеться про можливість започаткування переговорів про укладання багатостороннього ракетного договору.

Нагадаємо, 21 жовтня 2018 року США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, а з 2 лютого 2019 року розпочали процес його денонсації.

Президент Росії Володимир Путін у відповідь оголосив про призупинення участі Москви в цьому договорі.

Зазначимо, що якщо Росія не виконає свої зобов'язання за договором, через шість місяців США офіційно анулюють угоду.

Нещодавно Трамп заявив, що США випередять своїх супротивників за витратами на ракетні озброєння та відповідними інноваціями, якщо не вдасться укласти новий договір про обмеження ракетних озброєнь.

За словами Трампа, США займаються розробкою нової системи протиракетної оборони.

Довідка: Угода підписана у 1987-му році президентами США та СРСР стала першою угодою щодо контролю за озброєннями, яка заборонила цілий клас озброєнь: крилаті ракети наземного базування з радіусом дії від 500 до 5000 кілометрів. Росія відкидає звинувачення у тому, що вона порушує угоду.

Прикладом порушення договору з боку Росії називають нові російські ракети 9М729. США не мають у Європі аналогів цієї зброї, яка здатна сягнути європейських столиць та військових баз США у регіоні за короткий проміжок часу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна