ЄС не визнає путінські "вибори" в окупованому Криму

Євросоюз не визнає проведення Росією президентських виборів на території Кримського півострова

Про це йдеться у поширеній заяві Європейської служби зовнішньої діяльності у понеділок, 19 березня, повідомляє Depo.ua.

"Євросоюз не визнає нелегальну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією і тому не визнає проведення виборів на Кримському півострові", - наголосили в ЄС.

Як зазначається, спостерігачі від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, включаючи представників від країн-членів ЄС, не здійснювали жодного моніторингу на нелегально анексованих територіях.

"ЄС залишається непорушним у підтримці територіальної цілісності та суверенітету України", - запевнили у Європейській службі зовнішньої діяльності.

При цьому Євросоюз, беручи до уваги попередні оцінки міжнародно визнаної спостережної місії ОБСЄ, наголосив, що президентські вибори в РФ пройшли під повним правовим і політичним контролем та постійним тиском на опонентів.

Спостережна місія ОБСЄ також зафіксувала обмеження свободи зібрань, об'єднань та висловлювань, а також у процесі реєстрації кандидатів. Це обмежувало їхню політичну діяльність.

"Ми очікуємо, що Росія виправить ці порушення і недоліки, які не відповідають зобов'язанням РФ перед ОБСЄ та іншим міжнародним зобов'язанням", - підкреслили в ЄС.

Нагадаємо, 18 березня на Росії відбулись президентські вибори.

Президент України Петро Порошенко назвав російські вибори в анексованому Криму "політичним фарсом" і пригрозив добиватися зміцнення санкцій проти Росії.

19 березня Франція, Німеччина та Австрія оголосили про невизнання виборів президента Росії в анексованому Криму.

Посол Японії в Україні Шігекі Сумі заявив, що Токіо не визнає підсумків голосування на виборах президента Росії на території окупованого Криму.

В ОБСЄ заявили, що під час голосування російські виборці не мали "реального вибору".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна