Франція, Німеччина та Австрія не визнають вибори Путіна в Криму (ОНОВЛЕНО)

Франція, Німеччина та Австрія оголосили про невизнання виборів президента Росії в анексованому Криму

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на МЗС вказаних країн.

"Через чотири роки після незаконної анексії Автономної республіки Крим, а також Севастополя, Франція найрішучішим чином підтверджує свою прихильність до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності Криму в рамках міжнародно визнаних кордонів. Франція сьогодні не визнає організацію виборів президента Росії в Криму", - заявили у відомстві.

Там також наголосили, що Франція стурбована мілітаризацією півострова і погіршенням положення в галузі прав людини, особливо кримських татар. Французьке МЗС засуджує дискримінацію за ознакою приналежності до етнічної або релігійної громади і закликає звільнити всіх осіб, затриманих з порушенням міжнародного права. Франція також закликає до збереження і захисту історичної та культурної спадщини Криму.

Повідомляється, що міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан приїде в Київ 22 і 23 березня і обговорить ситуацію в Криму та на Донбасі.

У свою чергу, новий голова МЗС Німеччини Гайко Маас назвав неприйнятними вибори президента РФ в окупованому Криму та засуджує спроби легітимації анексії.

"Результат виборів на Росії не дивує, так само, як і обставини, за яких відбувалися вибори. Той факт, що ці вибори відбулися у Криму, анексованому всупереч міжнародному праву, на нашу думку, є неприйнятним", – заявив він перед початком засідання міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, передає "Європейська правда".

Маас також наголосив, що з огляду на це Росія залишиться складним партнером, від якого "очікуватиметься конструктивний внесок". За словами німецького міністра, співпраця з Росії є необхідною для розв'язання великих міжнародних конфліктів, каже міністр.

Аналогічну позицію озвучила міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайссль.

"Федеральний президент Ван Дер Беллен вказав, і це також позиція австрійського уряду, що голоси, віддані в анексованих всупереч міжнародному праву регіонах, не можуть вважатися дійсними", - наголосила вона.

Нагадаємо, 18 березня на Росії, в інших країнах проживання росіян, а також в окупованому Криму, відбулися вибори президента.

Згідно з попередніми даними ЦВК Росії, після обробки 99% бюлетенів чинний президент Росії Володимир Путін набирає 76,65%.

Президент України Петро Порошенко назвав російські вибори в анексованому Криму "політичним фарсом" і пригрозив добиватися зміцнення санкцій проти Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна