В Ірані вшановують вбитого Сулеймані і назвали погрози США "монгольським вторгненням"

Іран викликав швейцарського посла Маркуса Лейтнера, який представляє інтереси США в Тегерані, висловлюючи протест проти заяв президента Дональда Трампа
 

Про це повідомляє іранське агентство MEHR, передає Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Дипломату вручили офіційну ноту протесту щодо суботніх твітів Дональда Трампа, в яких президент США пригрозив ударами проти 52 іранських об’єктів.

Заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що "ворожі, загрозливі та образливі заяви президента США жодним чином не прийнятні, і вони повністю порушують міжнародне право".

Посилаючись на погрози Трампа щодо націлення на іранські культурні об’єкти, він зазначив: "Така погроза нагадує монгольське вторгнення або дії терористичних та злочинних угруповань у знищенні культурних та історичних об'єктів, що вважається військовим злочином та іншим порушенням міжнародного права".

"Від імені іранського уряду та народу, Ісламська республіка Іран, на додачу до усіх політичних та правових заходів, зберігає за собою незаперечне право відповідати на вбивство мученика Касема Сулеймані у відповідний час", – додав він.

Посол Швейцарії заявив, що він якомога швидше доставить це повідомлення урядовцям США.

Водночас сотні тисяч людей вийшли на вулиці в Ірані, щоб зустріти труну з останкам Касема Сулеймані, генерала, вбитого в результаті удару американського безпілотника в Багдаді минулого тижня.

Тисячі людей в чорному одязі зібралися рано вранці в неділю на вулицях міста Ахваз на південному заході Ірану, куди тіло Сулеймані прибуло до світанку. Труну, загорнуту в іранський прапор, вивантажили з літака під супровід військового оркестру, перш ніж вона була доставлена в Ахваз. Люди вщерть заповнили площу Моллаві, розмахуючи прапорами і тримаючи портрети Сулеймані, якого багато хто в Ірані вважає героєм за його роль в ірано-іракській війні 1980-х років і його близкість до верховного лідера Ірану.

Схожа картина в місті Мешхед. У столиці Тегерані члени парламенту скандували "Смерть Америці" протягом декількох хвилин під час засідання, повідомляє інформаційне агентство Isna.

Тіло Сулеймані, а також інших жертв ракетного удару, мають доставити в Тегеран пізніше в неділю для подальших похоронних заходів. У вівторок останки генерала будуть доставлені в священне місто Кум на церемонію перед похоронами в його рідному місті Керман.

Нагадаємо, Держдеп США застерігає Іран від відповіді на вбивство Сулеймані.

У США конгресмени стурбовані можливими наслідками ліквідації Сулеймані.

У МЗС України також застерегли від "актів помсти" на Близькому Сході.

Довідка: У ніч проти п’ятниці, 3 січня, командувач спеціальних підрозділів "Ель-Кудс" іранського Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані та заступник голови іракського шиїтського ополчення Абу Махді аль-Мухандіс були вбиті в результаті ракетного удару в районі летовища Багдада за наказом президента США Дональда Трампа.

Згодом повідомлялося, що іранського генерала вбили за допомогою безпілотника.

Водночас верховний лідер Ірану пригрозив Трампу помстою за вбивство генерала.

Відомо також, що після вбивства іранського генерала та нападу протестувальників на американське диппредставництво посольство США в Іраку закликало американських громадян терміново залишити країну.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу висловив подяку США та особисто президенту Дональду Трампу за вбивство американськими військово-повітряними силами у Багдаді командувача іранськими силами "аль-Кудс" генерала Касема Сулеймані.

Згодом ЗМІ повідомили, що США направлять на Близький Схід додатковий контингент.

Водночас Швеція призупинила військову місію в Іраку.

 

Читайте також: Вбивство Сулеймані: Як конфлікт США та Ірану вплине на Україну

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme