У світі знову обвалилися ціни на нафту: Названо причину

У понеділок, 4 травня, ціни на нафту знижуються після зростання минулого тижня, на тлі побоювань, що світовий надлишок нафти може зберегтися через напруженість у торгівлі між США і Китаєм, яка може обмежити відновлення економіки, навіть коли почнеться ослаблення пандемії коронавірусу

Про це інформує Depo.ua із посиланням на Reuters.

Ф'ючерси на нафту WTI впали на 5,6% до 18,65 доларів за барель до 10:00 за київським часом. Еталонний контракт виріс на 17% минулого тижня. Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 1,4%, до 26,05 доларів. Brent виріс на 23% минулого тижня після трьох тижнів втрат поспіль.

"По мірі того, як згасає оптимізм щодо перспектив глобального зростання, нафта втрачає досягнення минулого тижня, чому сприяє зміцнення долара США", – сказав Майкл Маккарті, головний ринковий стратег-аналітик CMC Markets.

Ринок знайшов підтримку минулого тижня у зв'язку з ознаками зниження рівня зараження коронавірусом. Цьому також сприяло набуття чинності угоди ОПЕК+, коли основні виробники нафти на чолі з Саудівською Аравією і Росією повинні були почати скорочення виробництва 1 травня. Два провідних американських виробника, Exxon і Chevron, заявили, що скоротять видобуток на 400 тис. барелів на добу в цьому кварталі.

Очікувалося, що скорочення виробництва в поєднанні з ослабленням обмежень у деяких штатах США і містах по всьому світу знизять світовий надлишок палива і тиск на резервуари-сховища, що сприяло зростанню цін минулого тижня.

Водночас загроза з боку президента США Дональда Трампа в кінці минулого тижня розглянути питання про підвищення тарифів на Китай у відповідь на поширення коронавірусу відновила побоювання з приводу того, що торгова напруженість може обмежити відновлення економіки, що стримує ціни на нафту.

"Відновлення торговельної війни буде мати згубні наслідки для цін на нафту в довгостроковій перспективі", – сказав Стівен Іннес, головний стратег світового ринку в компанії з надання фінансових послуг AxiCorp.

З-поміж цього, перед вступом в силу угоди ОПЕК+ Росія у квітні збільшила видобуток нафти до 11,35 млн барелів на добу – максимального рівня з січня 2019 року.

Goldman Sachs прогнозує, що скорочення видобутку нафти з-за скорочення ОПЕК + в поєднанні з частковим відновленням попиту на нафту повинні привести до зростання цін в наступному році. Інвестбанк підвищив прогноз на 2021 рік за світовими еталонним цінами на нафту марки Brent до 55,63 доларів за барель з 52,50 доларів раніше. Банк підвищив оцінку нафти WTI до 51,38 доларів за барель з 48,50 доларів раніше.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп пообіцяв підтримати нафтогазову промисловість США державними резервами на тлі безпрецедентного обвалу цін на нафту, в тому числі американську, що поглибило негативні тенденції на біржах.

Як відомо, 20 квітня ціна на американську нафту впала до історичного мінімуму – менше долара за барель.

Повідомлялося також, що ціна на американську нафту впала до рівня 1999 року.

Водночас, у "Нафтогазі" пояснили, як Україна може виграти від обвалу цін на нафту, а генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" (компанії, яка займається транзитом газу) Сергій Макогон нагадав, що українські підземні сховища газу можуть додатково прийняти ще 10 млрд кубометрів.

Довідка: Ціни на газ в Європі опустилися, оскільки закриття кордонів і боротьба з поширенням COVID-19 знизили попит на енергію. Зокрема, на нідерландському газовому хабі TTF спотові ціни впали до 7,05 євро за МВт год (близько 79 доларів за 1 тис. кубометрів), що більш ніж на 50% нижче, ніж рік тому. При цьому європейські сховища природного газу заповнені на 54%, що на 11% більше, ніж минулого квітня

Читайте також: Нафта за 0 доларів. Чи подешевшає бензин?

Дармові барелі: Чому ціна на нафту у США впала нижче нуля і чим це загрожує українцям

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme