Нафта за 0 доларів. Чи подешевшає бензин?

На жаль, розраховувати на те, що бензин подешевшає більше ніж на 1-1,5 грн не доводиться

Нафта за 0 доларів. Чи подешевшає бензин…

Що відбувається з нафтою?

Її виробляють значно більше, ніж споживають. А в США вібувається перенаповнення нафтосховищ і тому ціна обвалилася (і це при тому, що 13% бурових зупинили видобуток). При цьому, обвалилася нафта американської марки WTI. Нафта марки Brent поки тримається на рівні 20$. Російська URALS досягнула мінус 2$ вчора. Прогнози - справа невдячна, але, судячи з усього, цей ринок буде штормити ще деякий час і ціни навряд чи в середньостроковій перспективі різко йтимуть вгору. 

Чи вплине це на ціни на наших заправках?

Частково ціни пішли вниз, але поки - не суттєво. Головні аргументи власників АЗС – споживання бензину впало на третину, а операційні затрати заправок не зменшуються. На заправках ціна відстає від біржової приблизно на 1 місяць і споживаємо ми переважно російську нафту з Білорусі або ж польсько-литовську нафту. Ну і, звичайно ж, контрабанда, на яку, за різними данними припадає, як мінімум 20% ринку. 

Чи можна натиснути на власників АЗС?

Теоретично так, але при цьому треба пам'ятати, що всі попередні історії з тиском завершувалися чорним ринком і дефіцитом палива. Тому, можливо, нинішня тактика уряду по переговорах з виробниками, переробниками і продавцями продуктів харчування, яка дозволила пройти перший коравірусний місяць без цінових гойдалок, буде правильною і для АЗС. Правда, це не знімає питання контрабанди.

Простіше кажучи, можна очікувати, що паливо впаде в ціні приблизно на 1-1,5 грн. На більше навряд чи можна розраховувати.

Точніше, на це можна було б розраховувати в тому випадку, якби Зеленський вирішив, що вся сила державної машини має піти саме на зменшення ціни. Тоді і аргументи з‘явилися б і власники заправок стали б поступливішими. Але тут знову з‘явиться політика, адже головні на цьому ринку - Коломойський, бенефіціари групи "Довіра", яка голосує за всі закони Зеленського і лідери ОПЗЖ, які можуть інколи підставити плече президентові. Тому жорсткий сценарій майже виключається.

Чи можемо ми скористатися низькою ціною?

У нас є всього один діючий нафтопереробний завод – Кременчуцький завод "Укрнафти" і Коломойського. В державі є нафтопроводи і відносно невеликі ємності для зберігання. Тобто "Укрнафта" і кілька невеликих приватних компаній можуть надати свої сховища умовним росіянам під збереження нафти, але говорити, що це суттєво на щось вплине – буде неправдою. Єдиний, хто реально на цьому може заробити – це "Укрнафта".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme