Саудівська Аравія назвала вбивство журналіста помилкою і вигороджує принца

Саудівська Аравія в неділю, 21 жовтня, назвала вбивство журналіста Джамаля Хашкаджі у своєму стамбульському консульстві "величезною прикрою помилкою", але при цьому спробувала відвести підозру від свого принца, заявивши, що Мохаммед ібн Салман не знав про вбивство

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр в інтерв'ю телеканалу Fox News висловив співчуття родині журналіста, повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

"Це страшна помилка. Це жахлива трагедія. Наше співчуття їм. Ми відчуваємо їхній біль. На жаль, була зроблена величезна і прикра помилка, і я запевняю їх, що винні в цьому будуть притягнуті до відповідальності", - сказав міністр.

Журналіст мав родичів у Саудівській Аравії та трьох дітей з американським громадянством.

Аль-Джубейр також запевнив, що влада в Ер-Ріяді не знає, як був убитий журналіст Хашкаджі та де його тіло, проте назвав убивство "операцією".

"Це була операція, в якій певні особи перевищили свої повноваження та зловжили ними. Вони припустилися помилки, вбивши Джамаля Хашкаджі у консульстві, і спробували приховати вбивство," - пояснив аль-Джубейр.

Нагадаємо, що рвніше в Саудівській Аравії заявили, що вбивство їхнього журналіста в Туреччині, є наслідком бійки.

Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії, що опозиційний журналіст Джамаль Хашкаджі був випадково вбитий у саудівському консульстві в Стамбулі внаслідок бійки.

Довідка: Хашкаджі працював головним редактором саудівської газети Al-Watan, а також очолював заснований в Бахрейні телеканал Al-Arab. Журналіст відомий своїми критичними публікаціями про владу Саудівської Аравії, в 2017-му переїхав до США. Хашкаджі писав критичні статті для газети The Washington Post про ситуацію в Саудівській Аравії.

6 жовтня прокуратура Стамбула почала розслідування у зв'язку зі зникненням журналіста-критика саудівського режиму Джамаля Хашкаджі (Хашоггі).

За даними ЗМІ, журналіст зник в Туреччині після того, як увійшов в будівлю генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

13 жовтня президент США Дональд Трамп анонсував "суворе покарання" Саудівській Аравії в разі підтвердження інформації про те, що журналіста Джамаля Хашкаджі вбили в консульстві Саудівської Аравії в Туреччині.

У відповідь Саудівська Аравія заявила, що не потерпить на свою адресу ні економічних, ні політичних загроз.

Після цього президент США Дональд Трамп відправив до Саудівської Аравії держсекретаря США Майка Помпео для врегулювання відносин між Вашингтоном і Ер-Ріядом на тлі розслідування щодо саудівського журналіста.

Також 13 жовтня стало відомо, що розумний годинник Apple Watch, що був на руці саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, записав момент його вбивства, а також розмови, які цьому передували.

Дещо пізніше джерело у генпрокуратурі Туреччини повідомило, що знайдено докази вбивства журналіста в посольстві Саудівської Аравії.

Підтвердження вбивства опозиційного журналіста було отримано після того, як турецька влада провела дев'ятигодинний обшук в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

За даними CNN, тіло саудівського журналіста Джамала Хашкаджі після вбивства розчленували.

16 жовтня генконсул Саудівської Аравії Мухаммед аль Утейб покинув Стамбул та полетів до Ер-Ріяда.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна