У Гундяєва зізналися, що своїм зреченням шантажують Варфоломія

Рішення Синоду Російської православної церкви про відмову від євхаристійного спілкування з Константинополем було прийнято як вимушений захід для "відновлення єдності"

Про це заявив голова синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Московського патріархату Володимир Легойда, передає Depo.ua з посиланням на РБК.

Він зазначив, що "у цій ситуації немає нічого хорошого", але розрив відносин - це вимушений захід, і його мета в тому, "щоб ситуація повернулася на круги своя, щоб відновити єдність".

"[Це] не спроба когось перемогти або щось довести - це єдино можлива для нас поведінка, але метою вона має тільки одне - відновлення братського спілкування з тими, з ким воно було перервано", - заявив представник РПЦ.

За його словами, РПЦ "вжила всіх дипломатичних зусиль", щоб уникнути розриву євхаристійного спілкування з патріархатом Константинопольським, однак він "вивів себе за межі канонічного поля".

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Патріарх Філарет заявив, що об'єднання українських церков буде швидким.

Ієрархи РПЦ назвали рішення Синоду Константинопольського патріархату "катастрофічним".

Церковники УПЦ МП також заявили, що на Вселенського патріарха Варфоломія треба накласти анафему за рішення зняти анафеми з очільників українських православних церков Філарета та Макарія.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

Водночас стало відомо, що росіянам заборонять молитися на Афоні.

Російська православна церква має намір призупинити служіння в Храмі Гробу Господнього, якщо Єрусалимський патріархат підтримає Константинополь щодо автокефалії Українській православній церкві

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна