Гундяївці пішли на повний розрив з Константинополем

Синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом,  визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування

Про це йдеться у рішенні синоду РПЦ, передає Depo.ua з посиланням на Громадське.

Так у рішенні вказано, що РПЦ не виконуватимуть рішення Константинополя.

"На засіданні Священного Синоду прийнято рішення про повний розрив спілкування з Константинопольським патріархатом" — заявив представник РПЦ митрополит Іларіон про підсумки засідання Синоду.

За словами Іларіона, це було "вимушене рішення", але іншого Священний синод РПЦ не міг ухвалити, оскільки "до цього вела уся логіка останніх дій Константинопольського патріархату".

З точки зору РПЦ, вони є "беззаконними і канонічно нікчемними", зазначив Іларіон.

"РПЦ не приймає цих рішень, не буде їм слідувати. Розкол лишається розколом, лідери розколу лишаються лідерами розколу. А та церква, яка, визнавши розкольників, вступила з ними у спілкування, тим самим себе виключила з канонічного поля", - додав Іларіон.

При цьому він додав, що у Московському патріархаті розраховують, що Константинополь змінить своє рішення щодо України.

"Ми сподіваємося на те, що здоровий глузд візьме гору, що Константинопольський патріарх змінить своє ставлення до існуючої церковної реальності", - заявив Іларіон.

Нагадаємо, 11 жовтня, Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату в Стамбулі зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Патріарх Філарет заявив, що об'єднання українських церков буде швидким.

Президент України зазначив, що рішення про надання автокефалії Україні прийнято.

У неофіційних коментарях ієрархи РПЦ уже назвали рішення Синоду Константинопольського патріархату "катастрофічним".

Церковники УПЦ МП заявили, що на Вселенського патріарха Варфоломія треба накласти анафему за рішення зняти анафеми з очільників українських православних церков Філарета та Макарія.

Але вже зараз там заявили про майбутній розрив євхаристичного спілкування з Константинополем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна