Гундяївці грозять розривом і з Єрусалимським патріархатом

Російська православна церква має намір призупинити служіння в Храмі Гроба Господнього, якщо Єрусалимський патріархат підтримає Константинополь щодо автокефалії Українській православній церквй

Про це заявив секретар Російської духовної місії в Єрусалимі ігумен Никон, повідомляє Depo.ua з посиланням на "РІА Новости".

"Якщо Єрусалимський патріархат прийме сторону Константинопольського патріархату і, як наслідок, дозволить "філаретівцям" служити на Гробі Господньому і в інших своїх храмах у Святій землі, то тоді нам доведеться призупинити служіння з ними. Фактично це буде продовження скандалу, і, швидше за все, я так припускаю, що доведеться і з Єрусалимським патріархатом тоді призупиняти спілкування, тому що у такому разі вони стануть на сторону розкольників", — сказав Никон.

Він також уточнив, як слід у такому разі чинити послідовникам РПЦ, які бажають бути присутніми на церемонії сходження Благодатного вогню, яка щорічно напередодні Великодня проходить в єрусалимському храмі Гроба Господнього за участю десятків тисяч вірян. "Якщо це раптом станеться, то бути присутнім на цих службах ми, звичайно, зможемо, але причащатися з ними ми не зможемо, служити з ними ми не зможемо", — уточнив ігумен.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Патріарх Філарет заявив, що об'єднання українських церков буде швидким.

Ієрархи РПЦ назвали рішення Синоду Константинопольського патріархату "катастрофічним".

Церковники УПЦ МП також заявили, що на Вселенського патріарха Варфоломія треба накласти анафему за рішення зняти анафеми з очільників українських православних церков Філарета та Макарія.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

Водночас стало відомо, що росіянам заборонять молитися на Афоні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна