США виділяють додаткові $120 млн для Венесуели

Американський уряд оголосив про виділення додаткової гуманітарної допомоги для Венесуели в розмірі $120 млн з метою подолання наслідків кризи в регіоні

Про це заявили в середу високопоставлені представники офіційної делегації США, які перебувають у Колумбії, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Заступник держсекретаря Джон Салліван, а також адміністратор USAID Марк Грін 4 вересня оголосили в Кукуті (Колумбія) про виділення понад $120 млн додаткової гуманітарної допомоги для реагування на найбільше зовнішнє переміщення людей в історії (Західної – ред.) півкулі", – зауважили в середу в Державному департаменті США.

Заява пролунала на заході, де були присутні, в тому числі, радниця президента США Іванка Трамп, а також члени коаліції тимчасового президента Гуайдо.

"Затята корупція, жорсткі репресії з боку Мадуро та масштабна соціальна й економічна безгосподарність примусили до втечі понад 4,3 млн венесуельців", – підкреслили в американському зовнішньополітичному відомстві.

Додаткова підтримка США має забезпечити "життєво важливу підтримку", у тому числі у сфері харчування й охорони здоров'я для вразливих верств населення Венесуели. Таким чином, з 2017 року Сполучені Штати виділили майже $334 млн у вигляді гуманітарної допомоги та $43 млн економічної допомоги та підтримки розвитку Венесуели.

У цьому зв'язку в Держдепартаменті США підкреслили, що політична й економічна криза в Венесуелі є одним із найглибших у світі економічних занепадів в державі, що не перебуває у стані війни чи стихійного лиха за останнє півстоліття.

При цьому США пообіцяли надалі підтримувати народ Венесуели.

Довідка: 23 січня у Венесуелі стався переворот. Лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе президентом.

За деякими даними, під час протестів у Венесуелі загинуло 35 людей, 976 осіб затримали.

Станом на 6 березня 54 країни світу визнали законним лідером Венесуели Хуана Гуайдо, якого парламент оголосив тимчасовим президентом на зміну режиму Ніколаса Мадуро. 

29 травня у Норвегії завершилися переговори між представниками влади й опозиції Венесуели без результату – сторони не досягли згоди.

12 липня представники влади і опозиції Венесуели під час переговорів на Барбадосі домовилися перевести мирний діалог на постійну основу.

Росія у конфлікті в Венесуелі, куди вона інвестувала мільярди доларів, підтримує режим Мадуро.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook