Скрипаль працював на чотири НАТОвські розвідки, – ЗМІ

Колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль до 2017 року працював на розвідки чотирьох країн НАТО

Про це повідомило високопоставлене джерело у контррозвідці НАТО, передає Depo.ua з посиланням нанімецьке видання Focus.

Скрипаля затримали на Росії в 2004 році за роботу на британську розвідку MI6, у 2010 році його звільнили за обміном агентами. Після цього він жив на півдні Англії у Солсбері. Там його разом з донькою намагалися отруїти нервовим агентом "Новачок" навесні цього року.

У 2012 році Скрипаль у супроводі представників MI6 їздив до Праги, де розповідав місцевим спецслужбам, як працює російська шпигунська мережа.

За даними Focus, влітку 2016 року Скрипаль надавав естонській розвідці дані, достатні для викриття трьох російських розвідників, які працювали в Талліні.

Крім того, Скрипаль надавав інформацію іспанській розвідці щодо діяльності у країні російської мафії.

Довідка: Екс-ГРУшника Сергія Скрипаля та його доньку отруїли 4 березня у Британії. Їх знайшли непритомними на лавці біля торгового центру в Солсбері. Постраждалих шпиталізували у критичному стані вони перебували в комі.

12 березня прем'єр Британії Тереза Мей фактично звинуватила Росію у замаху на Скрипаля за допомогою хімічної речовини "Новачок", виробленої в СРСР.

У зв'язку з отруєнням у Солсбері 27 країн вирішили видворити 144 російських співробітників розвідки, які видавали себе за дипломатів.

10 квітня доньку колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля Юлію, яка постраждала внаслідок отруєння в Солсбері (Велика Британія), виписали з лікарні.

18 травня екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля, отруєного в британському Солсбері, виписали з лікарні.

5 вересня стали відомі імена підозрюваних в у спробі вбивства Скрипалів - це Олександр Петров і Руслан Боширов.

6 вересня у Мінбезпеки Британії заявили, що президент Росії Володимир Путін несе кінцеву відповідальність за отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього російського подвійного агента в Англії в березні.

7 вересня стало відомо, що секретна розвідувальна служба Великої Британії (MI6) встановила справжні імена двох співробітників ГРУ Росії, яких звинувачують в отруєнні Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

12 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що підозрювані у справі отруєння у британському Солсбері перебувають на Росії, але це просто цивільні особи без кримінального минулого.

Петров і Боширов, яких підозрюють в причетності до справи Скрипаль, стверджують, що їздили в Солсбері з туристичною метою.

13 вересня у міністерстві зовнішніх справ Великої Британії заявили, що "інтерв'ю" Олександра Петрова і Руслана Боширова – приклад брехні з боку Росії.

За даними ЗМІ, отруїти Скрипаля, ймовірно, намагалася команда з шести осіб, а громадяни Росії Олександр Петров і Руслан Боширов були частиною цієї групи.

14 вересня розслідувачі Bellingcat заявили, що підтвердили зв'язок підозрюваних в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова і Руслана Боширова до спецслужб Росії.

Того ж дня журналісти російського видання "Новая газета" виявили докази, які можуть свідчити про ймовірну причетність підозрюваних в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова і Руслана Боширова до Міністерства оборони Росії.

15 вересня стало відомо, що журналістам ABC News та Independent, які подзвонили за телефонним номером з документів ФМС на Олександра Петрова, відповіли, що це номер Міноборони Росії.

Один з отруювачів Сергія Скрипаля "Руслан Боширов" виявився полковником ГРУ і "Героєм Росії" Анатолієм Чепігою.

Британський розслідувальний сайт Bellingcat повідомив, що незабаром назве справжнє ім'я другого отруювача (відомого нині як Олександр Петров) Скрипалів.

Британські слідчі встановили особу третього підозрюваного, причетного до отруєння в Солсбері екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme