"Боширов" виявився полковником ГРУ, - розслідування

The Insider і Bellingcat вдалося встановити особу "Руслана Боширова", одного з двох співробітників ГРУ, обвинувачених в отруєнні Скрипалів. Ним виявився полковник ГРУ і "Герой Росії" Анатолій Чепіга

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на The Insider.

Анатолій Володимирович Чепіга народився 5 травня 1979 року в невеликому селі Миколаївка на китайсько-російському кордоні. У 18 років він вступив до престижного Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища (ДВОКУ), яке розташовувалося всього в 40 км від його дому. Училище готувало в тому числі і офіцерів спецназу ГРУ. Чепіга закінчив навчання з відзнакою і відправився служити в 14 бригаду спецназу ГРУ. Підрозділ Чепіги (74854, раніше - 20662) відігравав важливу роль у другій чеченській війні. А в грудні 2014 року Володимир Путін своїм указом присвоїв Чепізі звання "Героя Росії".

The Insider і Bellingcat шукали Боширова серед випускників військових училищ, де співробітників ГРУ готують для операцій за кордоном і інтенсивно навчають іноземної мови. Одним з таких училищ є ДВОКУ. Приблизно знаючи вік "Боширова", The Insider і Bellingcat переглянули фотографії випускників 2001-2003 років. На одній з них, зробленою в Чечні, вдалося виявити людину, що віддалено нагадує "Боширова":

Хоча з цього фото складно зробити якісь висновки, воно стало додатковим приводом пошукати "Боширова" саме серед випускників ДВОКУ. В подальшому пошуку допоміг сайт самого училища, що опублікував список своїх випускників, які стали "Героями Росії". Один з них - Анатолій Чепіга –за віком міг бути "Бошировим" і, судячи з інформації з відкритих джерел, служив в Чечні, як і людина на фотографії вище. Його ім'я виявилося в одній з баз даних, де адреса проживання Чепіги в Хабаровську в 2003-2005 роках збігався з адресою військової частини, відповідній 14 бригаді спецназу ГРУ: це також підвищувало ймовірність того, що "Боширов" і Чепіга - одне і те ж обличчя.

Виписка з системи "Російський паспорт" 2014 року підтвердила цю гіпотезу.

Довідка: Екс-ГРУшника Сергія Скрипаля та його доньку отруїли 4 березня у Британії. Їх знайшли непритомними на лавці біля торгового центру в Солсбері. Постраждалих шпиталізували у критичному стані вони перебували в комі.

12 березня прем'єр Британії Тереза Мей фактично звинуватила Росію у замаху на Скрипаля за допомогою хімічної речовини "Новачок", виробленої в СРСР.

У зв'язку з отруєнням у Солсбері 27 країн вирішили видворити 144 російських співробітників розвідки, які видавали себе за дипломатів.

10 квітня доньку колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля Юлію, яка постраждала внаслідок отруєння в Солсбері (Велика Британія), виписали з лікарні.

18 травня екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля, отруєного в британському Солсбері, виписали з лікарні.

5 вересня стали відомі імена підозрюваних в у спробі вбивства Скрипалів - це Олександр Петров і Руслан Боширов.

6 вересня у Мінбезпеки Британії заявили, що президент Росії Володимир Путін несе кінцеву відповідальність за отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього російського подвійного агента в Англії в березні.

7 вересня стало відомо, що секретна розвідувальна служба Великої Британії (MI6) встановила справжні імена двох співробітників ГРУ Росії, яких звинувачують в отруєнні Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

12 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що підозрювані у справі отруєння у британському Солсбері перебувають на Росії, але це просто цивільні особи без кримінального минулого.

Петров і Боширов, яких підозрюють в причетності до справи Скрипаль, стверджують, що їздили в Солсбері з туристичною метою.

13 вересня у міністерстві зовнішніх справ Великої Британії заявили, що "інтерв'ю" Олександра Петрова і Руслана Боширова – приклад брехні з боку Росії.

За даними ЗМІ, отруїти Скрипаля, ймовірно, намагалася команда з шести осіб, а громадяни Росії Олександр Петров і Руслан Боширов були частиною цієї групи.

14 вересня розслідувачі Bellingcat заявили, що підтвердили зв'язок підозрюваних в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова і Руслана Боширова до спецслужб Росії.

Того ж дня журналісти російського видання "Новая газета" виявили докази, які можуть свідчити про ймовірну причетність підозрюваних в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова і Руслана Боширова до Міністерства оборони Росії.

15 вересня стало відомо, що журналістам ABC News та Independent, які подзвонили за телефонним номером з документів ФМС на Олександра Петрова, відповіли, що це номер Міноборони Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme