Сіярто вимагає від України офіційного статусу для угорської мови

Угорщина чинитиме опір, якщо новий український закон про мови, який ухвалять на зміну скасованому "закону Ківалова - Колесніченка", не дасть угорській мові статус офіційної

Про це міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто розповів в інтерв'ю Європейській правді, передає Depo.ua.

"Є фундаментальний принцип, з якого ми виходимо: за міжнародним правом, вже надані меншинам права не можуть зменшуватися. І якщо до цього наявність 10% угорців у населеному пункті чи в районі дозволяла визначати мову цієї меншини офіційною, а новий закон підніме цю планку до 33% – то, звичайно ж, ми будемо опиратися", - заявив він.

За словами дипломата, Угорщина розуміє, що український уряд прагне знизити російський вплив в тому числі шляхом ухвалення відповідного закону про мову. Але Будапешт не згоден із тим, щоб це відобразилось на угорській громаді.

"У мене одне питання: якщо йдеться про російську мову, то як у цій картині з'явилися ми, угорці? Ми хочемо забратися звідти! Таке враження, що Угорщина просто потрапила під роздачу! Але в кожному разі – чи це "супутні руйнування", чи це так і планувалося – ваші дії б'ють по нас", - зазначив Петер Сіярто.

Нагадаємо, що 22 червня міністр закордонних справ України Павло Клімкін та очільник угорського МЗС Петер Сіярто почали українсько-угорські консультації стосовно реалізації українського закону про освіту

На Закарпатті Клімкін наголосив, що Україна не прагне до асиміляції угорської меншини. Сіярто повідомив про прогрес у переговорах щодо мови освіти.

Сіярто вчора заявив, що Україна повинна залишити угорців в спокої попри війну з Росією.

Довідка: У листопаді 2017 року уряд Угорщини заявив, що не відступиться від намірів блокувати інтеграцію України в ЄС і НАТО, якщо Київ не піде на зміну закону про освіту.

2 грудня 2017 року МЗС України заявив, що Україна не сприйматиме шантажу та не відмовиться від мовної станні закону про освіту.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

9 лютого Будапешт удруге заблокував міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

20 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив про намір заблокувати участь Президента України Петра Порошенка у саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі у липні 2018-го року.

23 квітня Угорщина знову заблокувала Комісію Україна-НАТО.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme