Угорщина блокуватиме саміт Україна - НАТО

Угорщина планує заблокувати зустріч міністрів оборони країн Європейського союзу та України, заплановану на квітень, а також саміт Україна-НАТО, який має відбутися влітку

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 19 березня в Брюсселі під час зустрічі голів МЗС членів ЄС, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Він заявив, що Угорщина буде знову підтримувати Україну, якщо Київ надасть гарантії, що закон про освіту не набуде чинності до 2023 року і якщо в нього не внесуть "відчутні" поправки.

"Угорщина буде підтримувати ці зустрічі лише в тому випадку, якщо Україна буде дотримуватися згаданих умов та своїх міжнародних зобов'язань", – сказав Сійярто.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року уряд Угорщини заявив, що не відступиться від намірів блокувати інтеграцію України в ЄС і НАТО, якщо Київ не піде на зміну закону про освіту.

2 грудня МЗС України заявив, що Україна не сприйматиме шантажу та не відмовиться від мовної станні закону про освіту.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

9 лютого Угорщина, шантажуючи Київ щодо мовного питання, заблокувала комісію "Україна – НАТО" з питань оборони.

15 лютого глава місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Україна може в червні прорватися на переговори з НАТО через блок Угорщини.

У березні посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень заявив, що Будапешт не бачить нічого поганого у автономії для закарпатських угорців. Також він заявив, що Угорщина продовжуватиме блокувати міжнародні прагнення України до зміни мовних норм закону "Про освіту".

Довідка: 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

Перехідні положення закону передбачають: "особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою".

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme