Росія і Білорусь домовилися про три спільних центри з підготовки військових

Міністри оборони Росії та Білорусі домовилися про створення трьох навчальних центрів для спільної підготовки військових, один з яких базуватиметься в Білорусії
 

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на російський "Інтерфакс".

Центри планують розташувати в Нижегородській і Калінінградській областях на Росії, а також в Гродненській області Білорусі.

Також міністри обговорили план спільних заходів військової співпраці на 2021 рік, зокрема, спільні стратегічні навчання "Захід-2021". Вони заплановані на 10-16 вересня цього року на території двох країн. В основу навчань покладено один з варіантів поетапної ескалації військово-політичної обстановки навколо умовних країн.

Нагадаємо, Лукашенко хоче розмістити в Білорусі російські військові літаки.

Протести у Білорусі

9 серпня, у день президентських виборів у Білорусі, коли перші офіційні екзит-поли повідомили, що Олександр Лукашенко набрав майже 80% голосів, а Світлана Тихановська – менш ніж 7%, у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, висловлюючи недовіру цим результатам.

ОМОН і внутрішні війська почали затримувати та розганяти протестувальників із застосуванням сили. 11 серпня 2020 року стало відомо, що опозиційна кандидатка у президенти Світлана Тихановська покинула Білорусь через погрози, наразі вона перебуває у Литві. 

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, її легітимність не визнали багато країн світу. Згодом Велика Британія, Канада і країни Балтії та інші запровадили санкції проти Лукашенка й інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту.

Наразі акції протесту у Білорусі продовжуються. Їх організовують переважно щонеділі. 

Протягом 2020 року у рейтингу безпечних країн Білорусь опустилася на 98 позицій. На початку 2020 року Білорусь посідала 16 місце зі 129 країн і перебувала між Хорватією і Данією. За даними на початок 2021 року республіка опустилася на 114 місце серед 135 країн і перебуває тепер між Домініканською Республікою і Кенією.

Читайте також: Час розплати: На які поступки Кремлю погодився Лукашенко, і чим це загрожує Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme