UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Лукашенко хоче розмістити в Білорусі російські військові літаки

На території Білорусі планують розмістити російські військові літаки, на яких літатимуть російські і білоруські військові
 

Журналіст стрічки новин

Про це заявив Олександр Лукашенко, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт президента РБ.

"Дайте нам ці літаки. Але на цих літаках, як тоді (під час проведення Чемпіонату світу з хокею у 2014 році російські літаки перебували в Білорусі для спільного чергування), повинні літати росіяни та білоруси разом. А баз досить, їх не треба створювати, навіщо гроші даремно витрачати ... Краще купити або побудувати нові літаки для цього", – заявив він.

Він зазначив, що тема літаків була найбільш обширною частиною нещодавніх переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним в Сочі.

"Відторгнення у президента Росії я не знайшов. Звичайно, якщо вони зможуть базуватися на наших базах і наші хлопці будуть літати разом з росіянами, звісно ж, треба просити тоді й озброєння до цих літаків. І до того ж, найсучасніша зброя має бути. Цей блок, напевно, був найбільшим у наших переговорах", – сказав він.

Нагадаємо, 

лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко буде змушений піти з посади у найближчі місяці

Протести у Білорусі

9 серпня, у день президентських виборів у Білорусі, коли перші офіційні екзит-поли повідомили, що Олександр Лукашенко набрав майже 80% голосів, а Світлана Тихановська – менш ніж 7%, у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, висловлюючи недовіру цим результатам.

ОМОН і внутрішні війська почали затримувати та розганяти протестувальників із застосуванням сили. 11 серпня 2020 року стало відомо, що опозиційна кандидатка у президенти Світлана Тихановська покинула Білорусь через погрози, наразі вона перебуває у Литві. 

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, її легітимність не визнали багато країн світу. Згодом Велика Британія, Канада і країни Балтії та інші запровадили санкції проти Лукашенка й інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту.

Наразі акції протесту у Білорусі продовжуються. Їх організовують переважно щонеділі. 

Протягом 2020 року у рейтингу безпечних країн Білорусь опустилася на 98 позицій. На початку 2020 року Білорусь посідала 16 місце зі 129 країн і перебувала між Хорватією і Данією. За даними на початок 2021 року республіка опустилася на 114 місце серед 135 країн і перебуває тепер між Домініканською Республікою і Кенією.

Читайте також: Час розплати: На які поступки Кремлю погодився Лукашенко, і чим це загрожує Україні.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme