UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Резолюція ООН згадує Сенцова, Балуха, Куку і вперше закликає дотримуватися Правил Мандели

В ухваленій 22 грудня, резолюції Генасамблеї ООН "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна" поіменно згадуються Олег Сенцов, Володимир Балух та Емір-Усейн Куку

ООН висловлює своє глибоке занепокоєння повідомленнями про застосування РФ тортур і "вибивання" свідчень у політично мотивованих справах щодо них та інших політв'язнів, починаючи з 2014 року і донині, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

Резолюції ООН вкрай рідко містять імена політв'язнів. Серед останніх відомих випадків в історії організації - згадка дисидентів Нельсона Мандели (ПАР) і Аун Сан Су Чжі (М'янма).

"(Генеральна асамблея, висловлюючи - ред.) глибоке занепокоєння повідомленнями про те, що з 2014-го року влада Росії використовує тортури для отримання підробних свідчень у політично мотивованих переслідуваннях, включно зі справою українського режисера Олега Сенцова, висловлюючи глибоке занепокоєння подальшими затриманнями і арештами Росією українських громадян, включно з Володимиром Балухом та Еміром-Усейном Куку", - йдеться у документі.

Резолюція закликає забезпечити права людини і базові свободи незаконно ув'язнених в окупованому Криму та на території Росії політв'язнів, включно з правом на медичну допомогу, доступ лікарів і фахівців міжнародних організацій, зокрема, Червоного Хреста і Європейського комітету із запобігання тортурам, для перевірки стану здоров'я затриманих.

Вперше резолюція ООН закликає дотримуватися Правил Нельсона Мандели щодо українських політв'язнів на Росії та окупованому Криму.

"(Генеральна асамблея закликає - ред.) дотримуватися, у відповідності до міжнародного права, прав українських в'язнів і заарештованих у Криму та Російській Федерації, аж до їхнього звільнення, в особливості тих, які оголосили голодування, закликає поважати Мінімальні стандартні правила поводження з в'язнями (Правила Нельсона Мандели)", - йдеться у резолютивній частині документа.

Документ також закликає надати, згідно Віденської Конвенції, доступ до всіх українських політв'язнів в окупованому Криму та РФ українським консулам і омбудсмену.

Вперше "кримська" резолюція окремо закликає Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь щодо виконання цієї резолюції, включно з рекомендаціями щодо кращого її впровадження, на наступній, 74-й сесії Генеральної асамблеї наступного року.

Нагадаємо, пізно ввечері 22 грудня Генасамблея ООН підтримала резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", внесену офіційним Києвом

Це вже третя ініційована Україною резолюція ООН про стан прав людини у Криму, ухвалена Генасамблеєю за останні два роки. Перші дві були опубліковані 2016-го і 2017-го року. Документ, ухвалений цього року, містить цілу низку нових статей. Наприклад, він чітко визначає, як правильно називати Крим у всіх документах ООН: "Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією" коли йдеться про Крим у їхніх офіційних документах, комунікаціях і публікаціях, включно з тими, в яких йдеться про статистичні дані РФ".

17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму.

В резолюції ООН, зокрема, вимагає звільнити українські кораблі та моряків "без додаткових умов", а такоє висловлює занепокоєння постійним збільшенням Росією кількості своїх військ і зброї у Криму, зокрема літаків і ракет, здатних доставляти ядерну зброю.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme