Генасамблея ООН ухвалила "кримську" резолюцію (ОНОВЛЕНО)

Генеральна Асамблея ООН підтримала резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів"

За проголосували 66, проти - 19, 72 утрималися, передає Depo.ua.

Резолюція закликає Росію вивести її сили з Криму, припинити незаконну окупацію української території. Також резолюція засуджує нарощування військової присутності РФ в Чорному і Азовському морях, повідомляється на сторінці української місії в ООН Twitter.

Фото: Twitter UKR Mission to UN‏Verified account

Як повідомляє Укрінформ, в документі наголошується на безпекових загрозах, які Росія створює для України, Чорноморського регіону і всієї Європи перекиданням до Криму військ і зброї - зокрема, літаків і ракет, здатних переносити ядерний заряд. Вперше звучить прямий заклик до Росії негайно вивести з Криму свої війська і невідкладно припинити його тимчасову окупацію.

"(Генеральна асамблея - ред.) закликає Росію, як державу-окупанта, вивести свої війська з Криму і невідкладно завершити тимчасову окупацію української території", - йдеться у тексті документа.

Вперше резолюція ООН зазначає, що окупувавши Крим, Росія порушила Будапештський меморандум 1994 року.

"(Генеральна асамблея - ред.) нагадує, що тимчасова окупація Криму, як і погроза чи застосування сили Російською Федерацією проти територіальної цілісності або політичної незалежності України, є порушенням зобов'язань за Меморандумом про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештським меморандумом) від 5 грудня 1994 року, в якому, серед іншого, було підтверджено відданість повазі до незалежності, суверенітету і наявних кордонів України", - йдеться у мотивувальній частині резолюції.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії з 26 листопада в 10 областях України запровадили воєнний стан.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ООН