Генасамблея ООН ухвалила ще одну "кримську" резолюцію

Генеральна Асамблея ООН підтримала резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", внесену офіційним Києвом

Генасамблея ООН ухвалила ще одну "кримсь…

За прийняття документа проголосували 65 країн, проти - 27, а 70 утрималися, повідомляє Укрінформ.

У документі ООН висловлює глибоке занепокоєння повідомленнями про застосування російськими тюремниками тортур і "вибивання" свідчень у політично мотивованих справах щодо обвинувачених та інших політв'язнів.

Резолюція закликає забезпечити права людини і базові свободи незаконно ув'язнених політв'язнів, як в окупованому Криму, так і на території РФ. Документ наголошує, що бранці Кремля повинні мати право на медичну допомогу, а лікарі та фахівці міжнародних організацій мають отримати до них доступ для перевірки стану їхнього здоров'я.

"Генеральна асамблея закликає дотримуватися, у відповідності до міжнародного права, прав українських в'язнів і заарештованих у Криму та Російській Федерації, аж до їхнього звільнення, особливо тих, які оголосили голодування. Закликає поважати Мінімальні стандартні правила поводження з в'язнями (Правила Нельсона Мандели)", - йдеться у документі.

Резолюція також закликає надати, згідно Віденської Конвенції, доступ українським консулам і омбудсмену до всіх українських політв'язнів в окупованому Криму та РФ.

Це вже третя ініційована Україною резолюція ООН про стан прав людини у Криму, ухвалена Генасамблеєю за останні два роки.

Нагадаємо, 17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму.

В резолюції ООН, зокрема, вимагає звільнити українські кораблі та моряків "без додаткових умов", а такоє висловлює занепокоєння постійним збільшенням Росією кількості своїх військ і зброї у Криму, зокрема літаків і ракет, здатних доставляти ядерну зброю.

За словами постпреда України в ООН Володимира Єльченка, резолюцію ГА ООН ухвалювала двома третинами голосів, а не простою більшістю. Такий спосіб на початку розгляду резолюції запропонувала сама Україна.

Росія і ще 18 країн на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку не підтримали резолюцію "Проблема мілітаризації АР Крим та міста Севастополь, України, а також районів Чорного та Азовського морів".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme