ООН непокоїть, шо Росія нашпигувала Крим літаками і ядерною зброєю

ООН висловила занепокоєння постійним збільшенням Росією кількості своїх військ і зброї у Криму, зокрема літаків і ракет, здатних доставляти ядерну зброю

Про це йдеться в ухваленій резолюції про мілітаризацію Криму, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"(Генеральна асамблея - ред.) висловлює найсерйозніше занепокоєння продовженням мілітаризації Криму Російською Федерацією як державою-окупантом, висловлює занепокоєння повідомлення про подальшу дестабілізацію Криму перекиданням з Російської Федерації військових систем, включаючи літаки і ракети, здатних доставляти ядерну зброю, іншого озброєння і військ на територію України і вимагає від Росії припинити такі дії", - йдеться у тексті документа.

У документі згадується Будапештський меморандум, наголошується на безпекових загрозах, які Росія створює для України, Чорноморського регіону і всієї Європи наповненням Криму військами і зброєю - зокрема, ядерною. Вперше звучить пряма вимога до Росії негайно вивести з Криму свої війська.

Нагадаємо, 17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму.

В резолюції ООН, зокрема, вимагає звільнити українські кораблі та моряків "без додаткових умов"

За словами постпреда України в ООН Володимира Єльченка, резолюцію ГА ООН ухвалювала двома третинами голосів, а не простою більшістю. Такий спосіб на початку розгляду резолюції запропонувала сама Україна.

30 листопада супутник зафіксував на аеродромі Бельбек в окупованому Криму 24 літаки винищувальної авіації та 150 одиниць спецтехніки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ООН