Протести у Тбілісі: Чи повторять грузини український Майдан

Акції протесту у Грузії тривають вже 20 днів. Наразі протестувальники зібралися під стінами парламенту, а силовики заполонили центр Тбілісі

Протести у Тбілісі: Чи повторять грузини…

Головна вимога мітингарів - відставка міністра внутрішній справ Георгія Гахарії. Стверджують, що чиновник "мусить понести політичну відповідальність" за розгін протесту 20 червня. 

Нагадаємо, масові акції почалися у країні після того, як на з'їзді Міжпарламентської асамблеї православ'я, що приходив у стінах парламенту країни, депутат Держдуми Росії Сергій Гаврилов вмостився у спікерське крісло

Опозиція відреагувала бурхливо, адже російський делегат відкрито підтримував окупацію Грузії. 

Представники партій "Єдиний національний рух" і "Європейська Грузія" разом з активістами зайшли у зал, зайняли трибуну, натомість росіяни залишили будівлю. 

Пізніше 10 тисяч активістів зібралися на пікет. Учасники акції спробували штурмувати парламент, але поліція застосувала силу. 

Під час протестів постраждали 240 людей, серед яких 80 поліцейських. Двом активістам вибило око через використання поліцією гумових куль. 

Проти представників МВС країни відкрили справу щодо перевищення службових обов'язків. Від роботи тимчасово відсторонили десять поліцейських. Сам Гахарія заявив журналістам на прес-конференції, що піде у відставку, якщо слідство встановить його провину. Запевнив, що і гумові кулі, і сльозоточивий газ використовувалися у відповідності до закону. 

"Ми змогли, між іншим, разом з багатьма протестувальниками зберегти громадянський порядок. Це - основна функція і основна політична відповідальність міністерства", - зазначив він. 

На минулих вихідних близько двох тисяч активістів з'їздили до маєтку лідера правлячої партії "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі. Акцію назвали "Маршем свободи". Оголосили: прагнуть нагадати грузинському лідеру, що не підуть з вулиць Тбілісі, доки Гахарія не залишить посаду. 

Втім, за двадцять днів протести перестали бути монолітними, а їхні учасники піднімають і інші питання. Зокрема, разом з противниками свавілля російських окупантів під стінами парламенту бунтують радикали, які вийшли проти проведення ЛГБТ-прайду у Тбілісі. Раніше сам прайд скасували через погрози, хоча декілька активістів все ж пройшлися вулицею під пильним наглядом поліції. Минулої ночі одного з учасників госпіталізували із травмою голови. 22-річний хлопчина розповів, що до нього підійшов незнайомий чоловік і чимось вдарив. Втім, окремі конфлікти між мітингувальниками суті не міняють… 

Наразі грузинські протести багато в чому нагадують українську Революцію гідності. Хоча у країні і не йдеться про зміну зовнішньополітичного курсу, грузини демонструють, що готові до останнього відстоювати право на європейські свободи і боротися зі свавіллям влади. 

Та й навідування "в гості" до лідерів скидаються на дії активістів українського Автомайдану. 

Але наразі у грузинів ще є можливість залишити епізод відносно безкровним. Для цього варто принаймні тримати громадян в курсі слідства і триматися у правовому полі. Адже саме відсутність діалогу із народом часто призводить до кричущих наслідків.   

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme