Посольство США про премію Сенцова: він має отримати її особисто

Росія має негайно звільнити лауреата премії Європарламенту 2018 року імені Андрія Сахарова українського режисера Олега Сенцова, щоб він міг особисто отримати цю нагороду

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Twitter Посольство США в Україні.

"Рішення про присудження премії Сахарова 2018 року за свободу думки Олегу Сенцову є ще одним підтвердженням того, що він є в'язнем совісті. Він продемонстрував мужність, гідність і рішучість у захисті українських в'язнів, яких несправедливо ув'язнено в Росії. У Олега має бути можливість особисто отримати цю заслужену нагороду: Росія повинна негайно звільнити його та всіх інших політв'язнів", - зазначили у посольстві.

Нагадаємо, 25 жовтня український політв'язень Олег Сенцов став лауреатом премії Сахарова.

Серед трьох номінантів цьогорічної премії Сахарова були: незаконно ув'язнений на Росії український режисер Олег Сенцов, низка неурядових організацій, що рятують життя мігрантів у Середземному морі, а також марокканський опозиційний політичний активіст Нассер Зефзафі, який перебуває в ув'язненні.

Церемонія вручення премії, яку вручають за внесок у захист прав людини, відбудеться 12 грудня у Страсбурзі.

Президент України Петро Порошенко висловив вдячність Європейському парламенту за рішення надати престижну премію Сахарова українському режисерові, в'язню Кремля Олегу Сенцову.

У Путіна вгледіли "політиканство" у присудженій Сенцову премії Сахарова.

Довідка: Премія Сахарова вручається за досягнення в області захисту прав людини. Її заснували в 1988 році на честь радянського фізика Андрія Сахарова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #США