Олег Сенцов отримав премію Сахарова (ВІДЕО, ОНОВЛЕНО)

Український політв'язень Олег Сенцов став лауреатом премії Сахарова

Відповідне рішення Європейський парламент ухвалив сьогодні, 25 жовтня, повідомляє Depo.ua.

"Олег Сенцов нагороджений орденом "Сахаров-2018"! Український режисер прооявив мужність і Європейський парламент хоче продемонструвати свою підтримку йому в боротьбі. Зараз він перебуває у в'язниці. І ми сподіваємося, що його звільнять", - оголосили організатори премії.

Розмір премії складає 50 тис. євро.

Відзначимо, що здобуття премії Сахарова "За свободу думки" Сенцова висунула фракція "Європейської народної партії" в Європарламенті.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман привітав українського режисера з цією подією.

"Премія Сахарова, яку сьогодні Європарламент присвоїв Сенцову - це черговий поворот ключа, що відкриває грати в'язниці, де утримують Олега. Ми вдячні за важливе рішення європарламентарів, яке насправді є потужним сигналом про необхідність захисту свободи і демократії в світі", - написав очільник уряду у Twitter.

Згодом до привітань долучилися президент України Петро Порошенко та президент Європейської ради Дональд Туск.

Нагадаємо, що серед трьох номінантів цьогорічної премії Сахарова були: незаконно ув'язнений на Росії український режисер Олег Сенцов, низка неурядових організацій, що рятують життя мігрантів у Середземному морі, а також марокканський опозиційний політичний активіст Нассер Зефзафі, який перебуває в ув'язненні.

Сенцова називали найімовірнішим лауреатом цьогорічної премії Європарламенту імені Сахарова,

Церемонія вручення премії, яку вручають за внесок у захист прав людини, відбудеться 12 грудня у Страсбурзі.

Довідка: Премія Сахарова вручається за досягнення в області захисту прав людини. Її заснували в 1988 році на честь радянського фізика Андрія Сахарова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна