Польща ввела санкції проти суден, які беруть участь у будівництві "Північного потоку-2"

Влада Польщі ввела санкції проти суден Krebs Geo і Krebs Jet, оскільки вони, на думку уряду, беруть участь у будівництві російського "Північного потоку-2"

Журналіст стрічки новин

Про це заявив заступник міністра інфраструктури Польщі Гжегож Вітковський, передає Depo.ua BiznesAlert.

Як додається обидва судна зареєстровані в Морській палаті міста Гданськ.

На думку Вітковського, вони належать судновласнику з Німеччини, хоча й ходять під польським прапором. Він зазначив, що судна останнім часом активізували свою роботу над газопроводом.

"Ми вирішили почати процедуру зняття з реєстрації польського прапора. Щоб Польща не мала ніякого відношення до цих двох судів", – наголосив Вітковський.

За його словами, вже вивчені всі представлені спецслужбами документи, а тому проблем зі скасуванням реєстрації в Морській палаті бути не повинно.

Нагадаємо, дещо раніше США попередили Німеччину про реальність санкцій через "Північний потік-2".

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. За даними ЗМІ, Морське управління Данії (DMA) вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може  завершитися до кінця вересня цього року, хоча раніше планувалося зробити це у квітні. 

Щоб уникнути санкцій США, понад 15 компаній вийшли з проекту "Північний потік-2". Також німецька компанія Wintershall Dea, яка була одним з найбільших інвесторів "Північного потоку-2", припинила фінансування проекту

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme