Щоб уникнути санкцій США, понад 15 компаній вийшли з проекту "Північний потік-2"

Понад 15 організацій добровільно вийшли з проекту "Північний потік-2" (Nord Stream 2), щоби уникнути санкцій з боку уряду США

Про це повідомив речник Держдепартаменту США Нед Прайс, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, про це йдеться у звіті, наданому на запит Конгресу США.

"У п’ятницю Держдепартамент надав звіт Конгресу щодо проекту газопроводу Nord Stream 2, як того вимагає Закон про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA) зі змінами", - зауважив Прайс.

Він уточнив, що в документі була визначена російська компанія "КВТ-РУС" як така, що свідомо продає, здає в оренду або надає судно "Фортуна" для будівництва газопроводу Nord Stream 2. Зокрема, було встановлено, що "Фортуна" займалася прокладанням труб на глибині 100 футів та більше. Ці компанії підпадають під санкції США.

Крім того, зазначив Прайс, звіт включає список організацій, "які самі зробили добросовісні кроки, щоби протягом відповідного періоду припинити діяльність, пов'язану з проектом Nord Stream 2". Ці юридичні особи, відповідно, уникнули санкцій США.

"Цей список включає понад 15 організацій і демонструє, що наші законодавчі цілі та дії мають чудовий ефект", - підкреслив Прайс.

Він також поінформував, що офіційний Вашингтон проводить постійні консультації з питань енергетичної безпеки з європейськими союзниками та партнерами. Однак представник Держдепу не став конкретизувати деталей, у тому числі чи бере участь у переговорах Україна як головний транзитер газу з Росії в Європу.

"Коли справа доходить до наших союзників і партнерів, справедливо сказати, що вони не будуть здивованими нашими підходами або широкою стратегією в цьому питанні, як по Nord Stream 2, так і по енергетичній безпеці за кордоном", - сказав речник Держдепартаменту США.

Нагадаємо, раніше ЗМІ також повідомили, що адміністрація президента США Джо Байдена почала переговори з Берліном про майбутнє російського газопроводу "Північний потік-2"(Nord Stream 2)

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).

Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. 

Читайте також: Дві небезпеки від російської "Фортуни": Як просувається будівництво "Півінічного потоку-2"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme