Загроза санкцій: Один з найбільших інвесторів покинув "Північний потік-2"

Німецька компанія Wintershall Dea, яка була одним з найбільших інвесторів "Північного потоку-2", припинила фінансування проекту

Журналіст стрічки новин

Про це йдеться в звіті на сайті компанії, передає Depo.ua.

Як пояснюється у документі, участь компанії обмежується наданням позик разом з ще чотирма європейськими енергетичними компаніям (Engie, OMV, Shell and Uniper).

"Платежі компанії в рамках кредиту Nord Stream 2 AG становлять 730 мільйонів євро і були завершені до перегляду рекомендацій до статті 232 закону "Про протидію супротивникам Америки через санкції" (CAATSA)", – наголосили у Wintershall Dea.

Причиною припинення фінансування стали побоювання компанії щодо "агресивного підходу до виконавців проекту" з боку США, які посилили санкції проти російського газопроводу.

Нагадаємо, днями щоб уникнути санкцій США, понад 15 компаній вийшли з проекту "Північний потік-2".

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).

Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. 

Читайте також: Дві небезпеки від російської "Фортуни": Як просувається будівництво "Півінічного потоку-2"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme