Mossack Fonseca співпрацювала з фірмою з КНДР, пов'язаною з ядерною програмою, - ЗМІ

Британська газета The Guardian знайшла в так званих "панамських документах" зв'язок юридичної фірми Mossack Fonseca з пов'язаною з ядерною програмою КНДР північнокорейською компанією DCB Finance

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

За даними видання, в оприлюднених документах вказується, що британський банкір Найджел Коуї разом з високопоставленим північнокорейським чиновником Кім Чол Саном у 2006 році зареєстрували на Віргінських островах компанію DCB Finance, яка могла бути використана режимом Пхеньяну, щоб продавати зброю і розширювати свою програму ядерних озброєнь.

При цьому The Guardian повідомляє, що Mossack Fonseca надала допомогу DCB Finance в процесі реєстрації, а сама компанія була створена банком Daedong Credit Bank. У 2013 році США включили цей банк і дочірню компанію в санкційний список через високу ймовірність їх участі в реалізації ядерної та ракетної програм КНДР.

При цьому видання відзначає, що Mossack Fonseca могла і не знати, що DCB Finance має відношення до КНДР, хоча цей зв'язок можна було досить легко підтвердити.

Зазначається, що тільки в 2010 році панамська юрфірма зрозуміла, що вона мала справу з північнокорейською компанією, і після цього пішла з посади консультанта.

У свою чергу Коуї стверджує, що DCB Finance вела повністю легальний бізнес і що йому невідомо про жодні незаконні оборудки.

Нагадаємо, 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Документи показують, як Mossack Fonseca в ряді випадків допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і йти від податків.

У свою чергу сама юрфірма Mossack Fonseca заявила, що відмовляється засвідчити автентичність опублікованих документів, і назвала дії журналістів злочином.

На OCCRP опубліковані матеріали, крім інших, стосовно українців. Загалом у списку 20 українців, зокрема президент Петро Порошенко, міський голова Одеси Генадій Труханов, екс-прем'єр Павло Лазаренко і власник газети Kyiv Post Мохаммад Захур – британський бізнесмен, який живе і веде бізнес в Україні.

Зазначимо, влада Панами пообіцяла співпрацювати з судами у справі офшорів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme