Катастрофа МН-17: Нідерланди звинуватили Україну і Росію у шпигунстві за слідчими

За представниками нідерландської місії, яка приїжджала в Україну для розслідування катастрофи рейса MH-17 на Донбасі, здіцснювали масштабне спостереження одночасно Україна і Росія

Про це повідомляє RTL Nieuws з посиланням на власні джерела, передає Depo.ua.

Зазначається, що поліцейські, військові та дипломати, які брали участь у розслідуванні катастрофи Боїнга на території України, прослуховувалися в їх готельних номерах. Крім того, на їх гаджети нібито встановлювалося шпигунське програмне забезпечення.

Водночас у Нідерландах зауважили, що хоча шпигунство з боку України, яка входить в міжнародну команду слідчих, є дуже чутливим питанням, спостереження з боку російських спецслужб було більш структурованим і великим.

У зв'язку з цим нідерландська опозиція вимагає роз'яснень від України.

"Важливо, що це вийшло на поверхню, Нідерланди повинні заявити Україні: цього не повинно бути. Ми на одній стороні і нам не слід працювати із секретною порядком денним", – заявив депутат від Зелених лівих Воріт ван Ойк.

У спільній відповіді прокуратури, поліції, Міністерства юстиції та безпеки, МВС і МЗС, а також Міноборони Нідерландів говориться, що "можливо, інші сторони хотіли зібрати розвіддані" тому, що літак розбився "в зоні конфлікту, де грають роль великі геополітичні інтереси".

У заяві додали, що членів місії "постійно попереджали про можливість прослуховування".

Нагадаємо, 24 травня Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Після цього російське Міністерство оборони заявило, що жоден зенітно-ракетний комплекс Збройних сил Росії російсько-український кордон ніколи не перетинав.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росію не допускають до розслідування катастрофи малайзійського лайнера рейсу MH17 на сході України, а Москва може визнати результати слідства тільки тоді, якщо буде брати в ньому повноцінну участь.

Тим часом в Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня 2017 року Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

12 червня Парламент Нідерландів схвалив угоду, підписану з Україною, про переслідування осіб, відповідальних за катастрофу малайзійського "Боїнга", включаючи використання відеозв'язку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ