UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кандидати в канцлери Німеччини не виключають зупинку "Північного потоку-2"

Кандидати в канцлери Німеччини Армін Лашет (Християнсько-демократичний союз) і Олаф Шольц (федеральний міністр фінансів Німеччини) допустили зупинку проекту "Північний потік-2"
 

Журналіст відділу новин
Кандидати в канцлери Німеччини не виключ…
Фото: Munich Security Conference / Twitter

Про це вони сказали під час дискусії кандидатів у канцлери, організованої суспільно-правовим телеканалом ARD і Мюнхенською конференцією з безпеки, повідомляє Depo.ua з посиланням на Tagesschau.

Кандидати в канцлери Німеччини зізналися, що побоюються, що Росія може використовувати трубопровід "Північний потік-2" для зупинки поставок газу через Україну, тим самим дестабілізуючи її.

За словами Арміна Лашета, трубопровід не повинен працювати за рахунок України.

Армін Лашет та Олаф Шольц наголосили, що розглядають трубопровід як економічний проект і хочуть, щоб він був завершений. Однак, вони допускають, що поставки газу "Північним потоком-2" можуть бути знову зупинені, якщо на Україну буде чинитися тиск з боку Росії.

Як відомо, німецька партія "Союз 90 / Зелені" вже давно закликає до заморожування будівництва.

Нагадаємо, 14 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що російсько-німецький газопровід "Північний потік-2" представляє загрозу Україні, тому його можна запускати тільки за умови деокупації українських територій і енергобезпеки України.

15 червня Дмитро Кулеба заявив, що "Північний потік-2" загрожує безпеці низки країн Центральної Європи, тому що його запуск може створити загрозливий безпековий дисбаланс.

16 червня Володимир Зеленський назвав проект "Північний потік-2" політичною зброєю проти України.

23 червня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" є геополітичним проектом, який загрожує безпеці України.

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км. Київ виступає проти цього проекту, адже після його запуску Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme