Кулеба назвав єдину умову України для запуску "Північного потоку-2"

Російсько-німецький газопровід "Північний потік-2" представляє загрозу Україні, тому його можна запускати тільки за умови деокупації українських територій і енергобезпеки України

Журналіст стрічки новин
Кулеба назвав єдину умову України для за…
Фото: ЕРА

Про це написав на своїй сторінці у Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає Depo.ua.

За його словами, це буде чесна компенсація загроз.

"Ми проти "Північного потоку-2". Умовою його запуску має бути деокупація українських територій і енергобезпека України", – повідомив Кулеба.

Зазначимо, в Росії заявили, що морська частина першої нитки газопроводу "Північного потоку-2" технічно завершена. Заповнення газом потоку розпочалось 11 червня.

кулеба

Нагадаємо, раніше Меркель обговорила з Байденом Україну, зустріч з Путіним та "Північний потік-2".

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км. Київ виступає проти цього проекту, адже після його запуску Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. Раніше прогнозувалося, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може завершитися до кінця вересня цього року. 

Читайте також: Чому продовжують будувати Північний Потік-2, а Байден зустрічається з Путіним

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme