"Північний потік-2" загрожує країнам Центральної Європи, – Кулеба

Російський газопровід "Північний потік-2" загрожує безпеці низки країн Центральної Європи, тому що його запуск може створити загрозливий безпековий дисбаланс
 

Журналіст відділу новин
"Північний потік-2" загрожує країнам Цен…
Фото: МЗС

Про це в інтерв'ю угорському виданню Ceenergy News заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба, інформує Depo.ua.

На його думку, російський газопровід дійсно нашкодить українському бюджету, але втрата важливого інфраструктурного активу може бути набагато небезпечнішою.

"Необхідність збереження безпеки української газотранспортної системи завжди була стримуючим фактором для запобігання подальшому розширенню російської збройної агресії проти моєї країни. Вилучення цього елементу формули може створити загрозливий безпековий дисбаланс", – пояснив він.

Кулеба наголосив, що мова йде не лише про безпеку України, але й безпеку низки країн Центральної Європи.

"Північний потік-2" порушує європейський принцип диверсифікації, він підриває єдність та переслідує політичні цілі. У разі завершення він створить серйозну загрозу для енергетичної безпеки Європи", – пояснив очільник українського МЗС.

Він наголосив, що варто зберегти транзит газу через України, навіть якщо доведеться отримувати частину імпорту через "Турецький потік".

"Диверсифікація гарантує безпеку поставок, навіть якщо один з кількох маршрутів недоступний. Залежність від одного маршруту, особливо від Російської Федерації, несе значні ризики", – додав Кулеба.

Нагадаємо, 14 червня Дмитро Кулеба заявив, що російсько-німецький газопровід "Північний потік-2" представляє загрозу Україні, тому його можна запускати тільки за умови деокупації українських територій і енергобезпеки України.

15 червня Дмитро Кулеба заявив, що після запуску газопроводу "Північний потік-2" українську газотранспортну систему (ГТС) очікує кілька досить складних років.

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км. Київ виступає проти цього проекту, адже після його запуску Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. Раніше прогнозувалося, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може завершитися до кінця вересня цього року. 

Читайте також: Чому продовжують будувати Північний Потік-2, а Байден зустрічається з Путіним

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme