Генсек Ради Європи дав Росії "другий шанс"

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що РЄ та Росія можуть досягнути компромісу щодо долі країни в організації до наради керівників МЗС у травні 2019 року

Про це він під час зустрічі з російськими журналістами у Страсбурзі, передає Depo.ua із посиланням на ТАСС.

"Це повинно бути зроблено до зустрічі в Гельсінкі в травні, на яку зберуться всі міністри закордонних справ. Простір, щоб знайти рішення, ще є", - сказав Ягланд.

За його словами, червень наступного року - крайній термін виплати внесків, після якого Рада Європи буде змушена ініціювати процедуру призупинення членства Росії у статутних органах організації.

"Червень наступного року - ключовий термін, тому що якщо все так продовжиться, мине два роки після того, як Росія перестала виплачувати внески (в бюджет РЄ - ред.), і тоді є чітке правило (щодо призупинення членства держави-учасниці - ред.)", - пояснив генсек.

Нагадаємо, 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи не знайшла голосів для зміни санкційних правил і відклала вирішення цього питання на наступний рік.

Українські депутати в ПАРЄ "знищили" російську ТБ-пропагандистку державним гімном.

Водночас генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд у виступі на дебатах про майбутнє Ради Європи зазначив, що якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена.

11 жовтня спікер Державної думи Росії В'ячеслав Володін звинуватив Раду Європи у нехтуванні засадами парламентаризму та відмові від діалогу.

Водночас Ягланд повідомив про рішення Росії не повертатися до роботи в ПАРЄ у січні 2019 року.

Він також пояснив, чому хотів бачити Росію в Раді Європи.

Довідка: У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі асамблеї й не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Причиною стала суперечка щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В 2014 році через незаконну анексію Криму Росією резолюцією ПАРЄ російська делегація вперше була позбавлена права голосу, а її члени - права обіймати посади голів комітетів ПАРЄ та входити до складу моніторингових місій.

Річний внесок Росії становить 33 мільйони євро на рік, це майже 10% від загального бюджету організації. На початку 2017 року Москва переказала транш у розмірі 11 мільйонів євро і відтоді не здійснювала платежів.

Комітет міністрів, до складу якого входять 47 міністрів закордонних справ країв-членів організації, повинен забезпечувати сплату внесків країнами. Якщо якась країна припиняє їх сплачувати, то комітет має діяти через два роки. У випадку Росії цей термін настане в червні 2019 року. Міністри тоді можуть вимагати від Росії сплати заборгованості та відсотків. Якщо Москва продовжить бойкотувати сплату внесків, останнім кроком стане виключення її зі складу членів Ради Європи, яким вона є з 1996 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme