ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Росія не повернеться в ПАРЄ у січні, бюджет планують без неї, - Ягланд

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив про рішення Росії не повертатися до роботи в ПАРЄ у січні 2019 року

Depo.Світ
11 жовтня 2018 15:17
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив депутатам асамблеї, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Генсек нагадав, що Росія має відновити роботу в ПАРЄ в січні – інакше вона залишиться за межами асамблеї на весь рік.

"Якщо країна-член не внесе заявку про свої повноваження у січні, то вона буде поза установою упродовж усього року", - заявив він.

"Те, що я почув від Росії – вони не повернуться у січні. Це те, що мені було сказано", - повідомив генсек, додавши, що "не погоджується з такою позицією російської сторони".

Водночас Ягланд заявив, що готовий представити новий бюджет Ради Європи, який виходитиме з очікуваного виходу Росії із організації.

Коментуючи бюджетну перспективу організації, генеральний секретар зазначив, що зараз завершується формування бюджету Ради Європи на 2019 рік.

"Ми в кінці бюджетного процесу, а не в середині", - зазначив він, додавши, що це змушує його діяти швидше.

Нагадаємо, 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи не знайшла голосів для зміни санкційних правил і відклала вирішення цього питання на наступний рік.

Українські депутати в ПАРЄ "знищили" російську ТБ-пропагандистку державним гімном.

Водночас генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд у виступі на дебатах про майбутнє Ради Європи зазначив, що якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена.

11 жовтня спікер Державної думи Росії В'ячеслав Володін звинуватив Раду Європи у нехтуванні засадами парламентаризму та відмові від діалогу.

Довідка: У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі асамблеї й не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Причиною стала суперечка щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В 2014 році через незаконну анексію Криму Росією резолюцією ПАРЄ російська делегація вперше була позбавлена права голосу, а її члени - права обіймати посади голів комітетів ПАРЄ та входити до складу моніторингових місій.

Річний внесок Росії становить 33 мільйони євро на рік, це майже 10% від загального бюджету організації. На початку 2017 року Москва переказала транш у розмірі 11 мільйонів євро і відтоді не здійснювала платежів.

Комітет міністрів, до складу якого входять 47 міністрів закордонних справ країв-членів організації, повинен забезпечувати сплату внесків країнами. Якщо якась країна припиняє їх сплачувати, то комітет має діяти через два роки. У випадку Росії цей термін настане в червні 2019 року. Міністри тоді можуть вимагати від Росії сплати заборгованості та відсотків. Якщо Москва продовжить бойкотувати сплату внесків, останнім кроком стане виключення її зі складу членів Ради Європи, яким вона є з 1996 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ