Європейські науковці розв'язали загадку ожиріння у людей літнього віку

Уповільнення ліпідного обміну з віком призводить до збільшення маси тіла, з'ясувала наукова група зі Швеції і Франції

Висновки дослідників опубліковані на сайті Каролінського інституту в Стокгольмі, передає Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

Вчені протягом 13 років вели спостереження за ліпідним метаболізмом - обміном жирів і жироподібних речовин в організмі - у групи з 54 осіб. За цей період у всіх добровольців було зафіксовано зниження швидкості обміну ліпідів. Через це вага пацієнтів, які не скорочували кількість споживаних калорій, збільшився в середньому на 20 відсотків.

Як зазначають фахівці, через уповільнення обміну жирів в організмі люди повніють, навіть якщо кількість споживаної їжі і фізичних вправ залишилося на колишньому рівні.

Крім того, молекулярні біологи вивчили ліпідний метаболізм більше 40 жінок, які з метою зниження маси тіла перенесли баріатричні операції. Відзначається, що ті пацієнтки, у яких швидкість жирового обміну підвищилася, утримували вагу на одному рівні протягом чотирьох-семи років після хірургічного втручання.

"Результати вперше показують, що процеси в нашій жировій тканині регулюють зміну маси тіла в процесі старіння таким чином, який не залежить від інших факторів. Це може вказати на нові способи лікування ожиріння", - говорить один з авторів роботи професор Пітер Арнер з Каролінського університету.

Дослідження підтвердило висунуту раніше гіпотезу про те, що ліпідний метаболізм можна прискорити за допомогою збільшення фізичного навантаження.

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун розповіла про те, як правильно визначити, чи все у людини гаразд із вагою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook