Джуліані передав Сенату і Мінфіну США листи з вимогою ввести санкції проти українців, – ЗМІ

Особистий адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані у 2018 році передав сенатору-республіканцю Ліндсі Грему та високопосадовцю Мінфіну США Сіґалу Манделкеру листи, в яких закликається ввести санкції проти 12 українських високопосадовців

Джуліані передав Сенату і Мінфіну США ли…

Про це стверджує адвокат обвинуваченого в корупційних махінаціях бізнесмена українського походження Льва Парнаса, передає Depo.ua з посиланням на Daily Beast та "Голос Америки".

Листи начебто були передані наприкінці 2018 року, а їхніх автором є "народжений в Україні громадянин США на ім'я Майкл Гуральник".

Парнас був партнером Джуліані й раніше допомагав йому налагодити контакт з Офісом президента України. Зараз він хоче свідчити у справі імпічменту Дональда Трампа.

Юрист Джозеф Бонді показав журналістам обидва листи.

За словами журналістів, у листах йдеться про необхідність запровадження персональних санкцій проти українських посадовців, які буцімто були залучені до корупційних схем в оборонній сфері.

У листах йдеться, що українські посадовці начебто організували схему закупівель військових деталей для українських збройних сил у компанії з Росії, яка була під санкціями США. Запчастини нібито закупляли за кошти військової допомоги уряду Сполучених Штатів.

На переконання автора листів, Гуральника, єдиним ефективним методом зупинити це було запровадження персональних санкцій. За його словами, тодішній генпрокурор Юрій Луценко хотів розпочати розслідування в Україні, але "йому цього не дозволив Петро Порошенко".

Серед імен українських посадовців, які, буцімто, були залучені до схем, згадують Миколу Злочевського, а також екс-керівницю НБУ Валерію Гонтарєву та її заступницю Катерину Рожкову. Рожкова заявляє, що була дуже здивована, побачивши своє ім’я в новинах.

"Я вперше чую про якісь спроби лобіювання персональних санкцій проти мене. Я законослухняна громадянка і заперечую причетність до будь-яких незаконних операцій", – сказала Рожкова.

Нагадаємо, у США демократи запросили в Сенат бізнесмена радянського походження Лева Парнаса на слухання щодо імпічменту президента Дональда Трампа, проте охорона вивела його.

Американські сенатори-демократи вимагали викликати Льва Парнаса на слухання до Сенату США як свідка в процесі імпічменту.

17 січня Парнас заявив, що Трамп обіцяв Порошенку і Зеленському підтримку в обмін на розслідування по Burisma.

15 січня з'явились скандальні свідчення Парнаса щодо імпічменту Трампа.

Також соратник Джуліані зізнався, що жорстко тиснув на Україну від імені Трампа.

За словами Парнаса, Пенс теж тиснув на Україну, тому і скасував візит на інавгурацію Зеленського.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

15 січня справу про імпічмент Трампа передали в Сенат США.

21 січня у США Сенат розпочав судовий процес щодо імпічменту Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme