UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Демократи вимагають слухання з Парнасом у справі імпічменту

Американські сенатори-демократи вимагають викликати Льва Парнаса на слухання до Сенату США у якості свідка в процесі імпічменту

 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на американське центральне видання The Hill.

"На республіканців у Сенаті зростає тиск з вимогою викликати Лева Парнаса, компаньйона особистого адвоката президента Трампа Руді Джуліані, для свідчень у судовому процесі про імпічмент", – зазначається в повідомленні.

Демократи наполягають на виклику Парнаса у якості свідка після його інтерв'ю американським ЗМІ, а також оприлюднення нових доказів, які детально описують його роль у спробі тиску на український уряд щодо розслідування проти Байдена. Республіканці ж виступають проти викликів додаткових свідків, зауважує видання.

Першою в Конгресі заговорила про слухання з Парнасом сенаторка від Демократичної партії Камала Гарріс. Вона заявила, що звинувачення, які виникли після свідчень компаньйона Джуліані, повинні бути розглянуті Сенатом попри позицію республіканців, що Парнас не заслуговує на довіру.

"Я думаю, що він має постати перед нами, щоб ми могли визначити, чи можна йому довіряти. Є багато способів оцінити вірогідність", – заявила представниця демократів.

Цю позицію підтримав її однопартієць сенатор Едвард Маркі, наголосивши, що спільника Джуліані необхідно додати до списку свідків в процесі імпічменту.

"Мітчу Макконнелу (лідеру республіканської більшості в Сенаті, – ред.) не можна дозволяти приховувати правду та захищати Дональда Трампа. Сенат повинен почути її безпосередньо від Джона Болтона, Міка Малвані та Льва Парнаса", – заявив сенатор Маркі.

Нагадаємо, 17 січня Парнас заявив, що Трамп обіцяв Порошенку і Зеленському підтримку в обмін на розслідування по Burisma.

15 січня з'явились скандальні свідчення Парнаса щодо імпічменту Трампа.

Також соратник Джуліані зізнався, що жорстко тиснув на Україну від імені Трампа.

За словами Парнаса, Пенс теж тиснув на Україну, тому і скасував візит на інавгурацію Зеленського.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

15 січня справу про імпічмент Трампа передали в Сенат США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme