Пенс теж тиснув на Україну, тому і скасував візит на інавгурацію Зеленського, – Парнас

Віцепрезидент США Майк Пенс скасував запланований візит на інавгурацію президента Володимира Зеленського після відмови України розпочати розслідування проти колишнього віцепрезидента Джо Байдена

Про це розповів затриманий соратник Руді Дужліана, адвоката Трампа, Лев Парнас в інтерв’ю MSNBC, передає Depo.ua

За його словами, участь у тиску на Україну з боку США також брав участь і Майк Пенс, який планував відвідати інавгурацію Зеленського.

"Це вже було заплановано, вже було обговорено", – сказав Парнас.

Проте на зустрічі із помічником Зеленського Сергієм Шефіром він зазначив, що якщо Україна не оголосить про розслідування проти Байдена, то відносини зі США стануть "зіпсованими".

"Це було після мого телефонного дзвінка. Розмова, яку я виклав пану Шефіру, була переважно тим, що мені сказали зробити Джуліані і президент, а потім я повернувся до них, сказавши, що він відповість мені пізніше сьогодні ввечері", – розповів Парнас.

Однак Шефір не відповів та заблокував його у месенджері WhatsApp, про що Парнас повідомив Джуліані.

"Я пам'ятаю, як Руді говорив: "Добре. Вони побачать", – зазначив він.

Наступного дня візит Пенса до України було скасовано. 

Нагадаємо, за даними джерел, президент США Дональд Трамп неодноразово використовував віцепрезидента Майкла Пенса для тиску на українського лідера Володимира Зеленського.

ЗМІ писали, що радник віцепрезидента США Майка Пенса був свідком розмови президентів США та України Дональда Трампа та Володимира Зеленського.

15 січня з'явились скандальні свідчення Парнаса щодо імпічменту Трампа.

Зокрема, Парнас зізнався, що жорстко тиснув на Україну від імені Трампа.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

15 січня справу про імпічмент Трампа передали в Сенат США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme