Держдеп США заявив, що "Північний потік-2" може підірвати Україну

Будівництво "Північного потоку-2" суперечить інтересам всього Євросоюзу, а також може підірвати Україну
 

Журналіст стрічки новин

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час свого першого візиту в НАТО, повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Блінкен підкреслив, що будівництво трубопроводу "може підірвати інтереси України, Польщі, низки близьких партнерів і союзників". Тому законодавство США вимагає накласти санкції на компанії, що беруть участь у "Північному потоці-2".

Він також нагадав, що президент США Джо Байден чітко дав зрозуміти, що вважає будівництво трубопроводу поганою ідеєю.

"Погана для Європи, погана для Сполучених Штатів, в кінцевому підсумку це суперечить власним цілям безпеки ЄС", – процитував Байдена Блінкен на зустрічі.

Також Блінкен зазначив, що планує обговорити питання будівництва "Північного потоку-2" на зустрічі зі своїм німецьким колегою Гайко Маасом.

Нагадаємо, раніше німецьке видання Handelsblatt повідомило, що уряд Німеччини запропонував США посилити свою підтримку України в обмін на відмову від нових санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2".

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. За даними ЗМІ, Морське управління Данії (DMA) вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може  завершитися до кінця вересня цього року, хоча раніше планувалося зробити це у квітні. 

Нещодавно, щоб уникнути санкцій США, понад 15 компаній вийшли з проекту "Північний потік-2". Також німецька компанія Wintershall Dea, яка була одним з найбільших інвесторів "Північного потоку-2", припинила фінансування проекту

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme