Збірна України з футболу U-21 вирвала перемогу у чемпіонів Європи – англійців

Відбувся матч відбору до молодіжної континентальної першості 2025 року.

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Збірна України з футболу U-21 вирвала пе…
Тріумф переможців. Фото: УАФ.

16 жовтня молодіжна збірна України з футболу (гравці віком до 21 року) на номінально домашньому полі у словацькому Кошице здобула третю перемогу у кваліфікації на Євро-2025. "Синьо-жовті" у третьому матчі відбору обіграли Англію з рахунком 3:2, передає Depo.ua з посиланням на Суспільне Спорт.

Сьогоднішні суперники перед грою обіймали перше (англійці) і друге (українці) місця у відбірковій групі F молодіжного чемпіонату Європи.

Також зазначимо, що англійці не програвали вісім матчів перед цією грою.

Обидві збірні у попередніх поєдинках набрали по шість очок, однак англійці були першими завдяки кращій різниці м’ячів (чотири дні тому вони обіграли збірну Сербії – 9:1, тоді як українці перемогли Люксембург – 3:0).

У стартовому складі англійців вийшли чотири гравці, які здобули титул переможців на попередньому молодіжному Євро.

Однак, попри прогнози, вже у першому таймі Україна здобула перевагу у два голи. Назар Волошин на 31-ій хвилині скористався передачею Максима Брагару і вивів "синьо-жовтих" вперед. А на 43-ій хвилині Олег Очеретько ідеальним прямим ударом зі штрафного подвоїв перевагу.

Англійські футболісти активно почали другий тайм, створюючи небезпечні моменти біля воріт Руслана Нещерета. Швидкість їхнього мислення на полі принесла результат. Нападник "Челсі" Мадуеке на 67-ій хвилині відквитав перший гол, а на 89-ій хвилині Крессвелл встановив рахунок 2:2.

Однак у компенсовані арбітром хвилини нападник львівського "Руху" Ілля Квасниця холоднокровно пробив з меж штрафного майданчика і приніс перемогу Україні – 3:2.

Завдяки цьому успіхові команда іспанського тренера України Унаї Мельгоси набрала 9 очок і вийшла на перше місце у групі.

• 15 жовтня 2024 року. Сербія — Україна

Прямі путівки на Євро-2025 отримають переможці груп і три кращі команди, що посядуть другі місця.

Ще три місця на Євро будуть розіграні у плей-оф, де виступлять шість команд, які фінішують другими у своїх групах.

Нагадаємо, у червні 2023 року збірна Україна U-21 (головним тренером команди був Руслан Ротань) вдруге у своїй історії дісталася півфіналу молодіжного чемпіонату Європи, який пройшов у Румунії і Грузії. Завдяки вдалому виступу українська команда здобула першу у своєму літописі путівку на футбольний турнір Олімпійських ігор у Парижі 2024 року.