Завершилися Європейські ігри-2023: Україна третя серед країн континенту в заліку медалей

Вітчизняні спортсмени яскраво виступили на "європейській олімпіаді" у Польщі.

Завершилися Європейські ігри-2023: Украї…
"Золота" тріумфаторка Європейських ігор-2023 Вікторія Ус. Фото: НОК України.

41 нагороду принесли до скарбнички України наші спортсмени протягом третіх Європейських ігор, які тривали два тижні і вчора, 2 липня, завершилися у Кракові. Про це повідомляє Суспільне Спорт, передає Depo.ua.

Загалом під час Ігор представники 48 країн розіграли медалі у 29 олімпійських і неолімпійських видах спорту.

Останнє "золото" на Європейських іграх-2023 Україні принесла веслувальниця Вікторія Ус – у неділю, 2 липня, вона стала чемпіонкою у веслувальному слаломі в дисципліні байдарка-крос.

Вчора ж у кікбоксингу наш Тимур Бриков програв фінал у ваговій категорії до 75 кг кращому боксеру Європи і світу грузину Луці Шонії, проте приніс Україні "срібло". Саме 27-річний кікбоксер з Дніпра ніс Державний прапор нашої країни на церемонії закриття найбільш престижного мультиспортивного форуму континенту. Церемонія закриття Європейських ігор відбулася на краківському міському стадіоні імені Генрика Реймана.

Отже, на Європейських іграх-2023 у Польщі спортсмени у синьо-жовтій формі здобули 41 медаль у 14 видах спорту: 21 золоту, 12 срібних і 8 бронзових. Такий результат дав змогу українській збірній завершити турнір на третьому рядку у загальному медальному заліку.

10. Нідерланди — 8+6+5 = 19

Збірні росії і білорусі не брали участі в змаганнях через забороною з боку організаторів Європейських ігор, пов’язану з агресією рф проти України.

Додамо, Україна за підсумком третіх Європейських ігор стала кращою за всі інші збірні у командному заліку в чотирьох видах спорту: муай-таї, карате, стрибках у воду й веслуванні на байдарках і каное. Найбільше медалей принесли виступи наших спортсменів у легкій атлетиці та муай-таї – по шість нагород різного ґатунку.