Українські штангістки виграли командний залік чемпіонату Європи

Представниці жіночої збірної завоювали левову частку нагород для України на Євро-2024

Українські штангістки виграли командний…
Абсолютна чемпіонка Європи-2024, триразова абсолютна чемпіонка континенту Каміла Конотоп (у центрі). Фото: Федерація важкої атлетики України.

Збірна України з важкої атлетики загалом успішно виступила на чемпіонаті Європи, що завершився у столиці Болгарії Софії. Медальний доробок наших спортсменів склали 13 нагород: 5 золотих, 6 срібних і 2 бронзові медалі, передає Depo.ua з посиланням на повідомлення Федерації важкої атлетики України.

Спортсмени, які входять до складу збірної нашої країни, боролися за медалі у десяти чоловічих і десяти жіночих вагових категоріях.

Показово, що 12 із 13 нагород здобули для України представниці жіночої збірної, яка набрала 654 очки і святкувала перемогу в командному заліку континентальної першості-2024,  випередивши переслідувачів – Туреччину (535) і Румунію (485).

У загальному ж медальному заліку Україна фінішувала серед п’яти кращих збірних чемпіонату. Переможцем заліків стала Вірменія.

На п’єдестал пошани софійського Євро-2024 зійшли:

Каміла Конотоп – три золоті медалі. Харківська спортсменка втретє поспіль стала абсолютною чемпіонкою континенту. У Софії Каміла виграла три "золота" у ваговій категорії до 59 кг, узявши 105 кг в ривку, 125 кг в поштовху і в сумі 230 кг.

Ганна Давидова (вагова категорія 64 кг) – золота (багатоборство) і дві срібні медалі (ривок і поштовх);

Світлана Самуляк (64 кг) – "золото" (у ривку), "срібло" (багатоборство) і "бронза" (поштовх);

Анастасія Манєвська (87 кг) – два "срібла" (поштовх і багатоборство);

Валентина Кісіль (понад 87 кг) – "бронза" (ривок).

У чоловіків Павло Заліпський (категорія 61 кг) виборов срібну медаль чемпіонату континенту.

Привітала і нагородила українських спортсменів на Євро посол України в Болгарії Олеся Ілащук. Фото: Федерація важкої атлетики України.