На паризьку Олімпіаду пробився народний депутат, олімпійський чемпіон-2020 борець Жан Беленюк.

На чемпіонаті світу з боротьби українки й українці вибороли низку медалей і дві путівки на Олімпіаду-2024.

На паризьку Олімпіаду пробився народний…
Фінал "бронзової" сутички на ЧС-2023. Фото: фейсбук-сторінка Жана Беленюка.

За підсумками чемпіонату світу зі спортивної боротьби (жіноча, вільна і греко-римська), який завершився у Белграді (Сербія), збірна України здобула п'ять медалей і виборола дві олімпійські ліцензії, інформує Depo.ua за повідомленням Укрінформу.

Зокрема, "срібло" чемпіонату у ваговій категорії до 59 кг завоювала Юлія Ткач. Спортсменка здобула у Белграді свою п'яту нагороду чемпіонатів світу.

"Бронзу" здобули українці Ярослав Фільчаков (греко-римська боротьба, категорія до 82 кг) і Василь Михайлов (вільна боротьба, до 79 кг).

Бронзові медалі ЧС, а також ліцензії для участі в паризькій Олімпіаді-2024 завоювали Ірина Коляденко (вага до 62 кг) і народний депутат України Жан Беленюк (греко-римська боротьба, категорія до 87 кг).

У сутичці за 3-тє місце Беленюк переміг Нурсултана Турсинова з Казахстану (7:2).

Для Жана Беленюка це був перший великий турнір після Олімпіади-2020, на якій він здобув золоту нагороду.

Зазначимо, напередодні чемпіонату світу Міжнародна федерація боротьби (UWW) заборонила 26 російським і білоруським спортсменам брати участь у чемпіонаті, повідомив портал Inside the Games.

"Із 235 перевірених 26 особам було відмовлено у допуску на ЧС через активну підтримку війни чи підтверджену приналежність до збройних сил чи органів національної безпеки (росії чи білорусі – ред.)", - йдеться у новині.

На чемпіонаті світу, що завершився, представники збірної росії виступали в статусі нейтральних спортсменів.