"Мультик" з Копійкою: Чим завершиться зачистка миколаївських "регіоналів"

Спроби представників місцевої влади на Миколаївщині домовитися з "Опоблоком" розбиваються о нові корупційні скандали

"Мультик" з Копійкою: Чим завершиться за…

У Миколаєві триває хвиля затримань корупціонерів. Днями у місті корабелів було арештовано заступника керівника фракції "Опозиційний блок" у Миколаївській міськраді Ігоря Копійку. Також у даній справі фігурують його син, помічник, а також директор департаменту ЖКГ Андрій Палько та його заступник, депутат від "Самопомочі" Олександр Рєпін. Пізніше з'ясувалося, що затримані пропонували працівнику прокуратури 250 тис гривень за закриття низки кримінальних проваджень, які стосувалися розслідування розкрадань державних коштів.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, Копійка є керівником організованого злочинного угрупування, котре систематично протягом останніх двох років здійснювало розкрадання бюджетних коштів. "Нехай присниться їм Мультик", - резюмував він, натякнувши на зв'язки затриманих з відомим миколаївським "авторитетом" Михайлом Титовим, більш відомим, як "Мультик". Його арештували наприкінці серпня минулого року.

У жовтні чотирьох депутатів Миколаївської міської ради, серед яких був й Ігор Копійка, викликали на допит в прокуратуру в рамках розслідування кримінального провадження саме по "Мультику". За рівнем впливу Копійку місцеві експерти ставлять мало не в один ряд з колишнім головою облради Ігорем Дятловим та головою фракції "Опоблоку" в облраді Володимиром Фроленком. Він також нібито входить до оточення "Мультика". Власне, через це Копійку й "вели" силовики, а його затримання явно стало логічним продовженням більш масштабної спроби довести справу Титова-"Мультика" до логічного кінця.

Копійка досить непогано "піднявся" на екологічно-господарчих питаннях. Так, у 2006-2007 роках він очолював південне державне басейнове управління Держкомрибгоспу, а з 2007 по 2011 рік був начальником Головного державного управління охорони водних ресурсів Миколаївської області. За цей час він двічі звільнявся і двічі відновлювався через суд на посаді. Паралельно він, будучи членом Партії регіонів, протягом трьох скликань утримував депутатський мандат у Миколаївській міськраді, а також за часів президентства Януковича був заступником голови Корабельної РДА Миколаєва.

У 2016 році народний депутат від БПП з Миколаєва Олександр Жолобецький написав лист до правоохоронних органів відносно "можливих порушень законодавства з боку керівництва ЖКП "Південь", яке підконтрольне депутату Миколаївської міської ради Копійці Ігорю Миколайовичу". Утім, ця справа так нічим і не завершилася. Зараз же депутата-арештанта активно захищають у мерії міста. "Ігор Миколайович Копійка, як і будь-який депутат, не є розпорядником бюджетних коштів. Розпорядником бюджетних коштів є департамент ЖКГ і він несе всю відповідальність. По депутату Копійці не надходило жодних запитів протягом цього року щодо будь-якої його діяльності", - заявила в.о. Миколаївського міського голови Тетяна Казакова, яка чомусь вирішила виступити адвокатом затриманого.

Попри скепсис багатьох експертів, наприкінці грудня суд, незважаючи на заяви адвокатів Титова про проблеми зі здоров'ям їхнього клієнта, продовжив йому термін арешту. Цей факт, а також все нові і нові корупційні справи завдають потужних психологічних ударів по місцевих "елітах", які протягом останніх півроку перебувають у стані паніки. Затримання "Мультика" стало каталізатором звільнення мера Миколаєва Олександра Сєнкевича, який представляв "Самопоміч". Його звинуватили у близьких стосунках з місцевим авторитетом. Зараз, схоже, згущаються хмари над головою Миколаївської ОДА Олексієм Савченком. Не в останню чергу через його відверті пропозиції дружити з тими самими "опоблоківцями" і призначати їх на відповідальні посади. Наприкінці року така нерозбірлива кадрова політика голови ОДА призвела до оголошення йому недовіри громадською радою при Миколаївській ОДА. Зараз Савченко зайняв чітку "антикопійчину" позицію. Та вагання між "багатими" і "красивими" - погана позиція.

У будь-якому випадку, затримання Копійки та його подільників є позитивним явищем. Воно свідчить про поступове очищення регіонів від корупції. Миколаївщина, яку буквально трясе від корупційних скандалів, виліковується. А влада, котра хотіла співпрацювати з колишніми "регіоналами", через подібні скандали змушена давати задню.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme