Контрреволюція на Миколаївщини: Навіщо Савченко оточує себе екс- "регіоналами"

Пошук союзників привів главу Миколаївщини до представників місцевої влади часів Януковича. І це матиме вкрай неприємні для нього наслідки  

Контрреволюція на Миколаївщини: Навіщо С…

Днями на Миколаївщині стався гучний скандал, який спричинив політичну кризу. І провина за це цілком і повністю лежить на голові ОДА Олексієві Савченку. Позавчора громадська рада при Миколаївській обласній державній адміністрації висловила йому недовіру. Головна причина – його вкрай неоднозначна кадрова політика. Громадськість виступала проти рішення Савченка розставити на відповідальні посади в ОДА колишніх "регіоналів".

"Громадськість обурюють ваші спроби протягнути одіозну особистість Юрія Гранатурова (екс-мер Миколаєва) на посаду керівника апарату облдержадміністрації. Відповідно до Закону України "Про очищення влади", ця людина підлягає люстрації і підозрюється в скоєнні економічних злочинів", - наголошується в рішенні. Виникли питання і до інших працівників ОДА. Під час зустрічі з представниками ради Савченко вирішив не виправдовувався, мабуть, зауваживши, що кращий захист – це напад. І сам звинуватив громадську раду у відсутності роботи і конструктивних пропозицій.

Але, схоже, цей конфлікт між очільником області та громадськістю лише початок бойових дій на Миколаївщині, адже проблема не тільки у бажанні Савченка призначити своїм заступником одіозного Гранатурова – колишнього "регіонала" зі стажем (був членом Партії регіонів з 2005 по 2014 рік), який зараз, до речі, є співголовою партії "Наш Край". З ним все і так, за великим рахунком, зрозуміло: відповідно до закону про люстрацію, Гранатуров не може бути призначений на чиновницьку посаду. До свого півторарічного керівництва обласним центром у 2014-2015 роках, він з 2010 по 2013 рік очолював адміністрацію Ленінського району міста Миколаєва. А, отже, щодо Гранатурова діє норма, згідно з якою чиновнику, який більше року пропрацював на посадах рівня голови РДА-ОДА, забороняється займати державні посади протягом 10 років.

Водночас конфлікт через протягування колишніх "регіоналів" на керівні посади наростає і в самому місті корабелів. Після скандального звільнення міського голови Олександра Сєнкевича у жовтні і призначення в.о. мера Тетяни Козакової експерти заговорили про скоре переформатування керівного складу мерії міста. В результаті, учора Миколаївська міська рада ухвалила рішення про призначення нового складу виконавчого комітету та заступників міського голови, яке вже викликало бурхливу реакцію у громадськості. У списку прийнятих кандидатур компактно розмістилися представники БПП, "Нашого Краю", "Опозиційного блоку" і навіть "Народного Фронту".

Особливе обурення викликало призначення на посаду віце-мера з земельних питань Юрія Андрієнка, якого публічно лобіював згаданий вище Гранатуров. Варто зазначити, що Андрієнко з 2010 по 2015 рік займав посаду першого заступника мера Миколаєва. Тоді його називали ставлеником губернатора області часів Януковича Миколи Круглова, у якого Андрієнко працював начальником організаційного відділу Миколаївської обласної державної адміністрації. Чиновник був звільнений лише після того, як мером міста став Сєнкевич. Окрім низки темних схем, у яких підозрюють цього місцевого політика, він запам'ятався тим, що 23 листопада 2013 року подав до Миколаївського окружного адміністративного суду позов з проханням заборонити миколаївському Євромайдану проводити свої зібрання на головній площі обласного центру.

Окрім Андрієнка заступником мера з питань енергоефективності залишився Олександр Омельчук, який зберіг свою посаду за квотою "Опоблоку". Першим віце-мером став Володимир Криленко, який до цього був головою фракції БПП у міськраді. Економікою займатиметься Сергій Діндаренко, який є помічником нардепа від БПП Андрія Вадатурського. Знайшлося місце і для заступника мера по ЖКГ Юрія Степанця, якого пов'язують з "Народних Фронтом". Питаннями транспорту опікуватиметься екс-губернатор Миколаївщини часів Ющенка Олександр Садиков, який останнім часом перебуває в орбіті нардепа від "Опоблоку" Вадима Новинського, власника низки підприємств у Миколаєві.

Савченко вже кілька разів публічно намагався заперечити свою участь в процесах, що відбуваються в міській раді. Зокрема, і щодо повернення "регіоналів" у владні кабінети. Але це викликає значний скепсис у місцевої громадськості. Зокрема, Савченку пригадують його слова піврічної давнини: говорячи про можливість призначення колишніх "регіоналів", він казав, що "вони хочуть і готові працювати на користь суспільства", і "погляди у них свідомі".

Ця нерозбірливість Савченка може мати для нього сумні наслідки. Поява Гранатурова, Андрієнка та інших не менш одіозних персонажів у владних кабінетах не лише не підсилює позиції очільника регіону, а, навпаки, робить його вразливим для критики. Загравання із служаками Януковича йому навряд чи пробачить і в Миколаєві, і в Києві.

Фото УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme