ЗМІ опублікували список чиновників, причетних до підготовки "Харківських угод"

У виданні "Дзеркало тижня" оприлюднили документ 2010 року із підписами том-чиновників, які погодили текст "Харківських угод"

Журналіст відділу новин
ЗМІ опублікували список чиновників, прич…
Фото: kremlin.ru

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на ZN.

Видання "Дзеркало тижня" опублікувало документ, в якому йдеться про підготовку сумнозвісних "Харківських угод". Як слідує із довідки про погодження угоди, проект угоди був розроблений Міністерством закордонних справ та погоджений без зауважень наступними топ-чиновниками:

  • міністром закордонних справ Костянтином Грищенком;
  • міністром юстиції Олександром Лавриновичем;
  • міністром фінансів Федором Ярошенком;
  • міністром економіки Василем Цушком;
  • міністром палива та енергетики Юрієм Бойком;
  • міністром оборони Михайлом Єжелем;
  • міністром транспорту і зв'язку Костянтином Єфименком;
  • головою СБУ Валерієм Хорошковським;
  • головою Державної митної служби Ігорем Калетником;
  • головою Державної прикордонної служби Миколою Литвином.

Нагадаємо, секретар РНБО Данілов заявив 12 березня на брифінгу, що Служба безпеки України має перевірити всі обставини ратифікації так званих "Харківських угод" 2010 року, зокрема ознайомитися з переліком народних депутатів, які голосували "за" та "проти" такого рішення.

Того ж дня Служба безпеки повідомила, що зайнялася розслідуванням підготовки та підписання "Харківських угод".

16 березня СБУ провела обшуки у будівлях Ради, Кабміну та кількох інших державних структур – і за підсумками обшуків заявила про наявні докази того, що тодішнє керівництво країни розуміло наслідки підписання цього договору з Росією.

Довідка: "Харківські угоди" – це угода між тодішніми президентами України та Росії Віктором Януковичем та Дмитром Медведєвим, підписані у Харкові 21 квітня 2010 року. Згідно із нею, перебування Чорноморського флоту Росії у Криму продовжувалося з 2017 до 2042 року.

Ратифікація цієї угоди у Верховній Раді України 27 квітня того ж року було пов'язане із великим скандалом і грандіозною бійкою між проросійською Партією Регіонів та проєвропейських НСНУ і БЮТ. В результаті було визнано, що парламент ратифікував цю угоду 236 голосами, серед яких було 16 представників проєвропейських фракцій, а також увесь склад фракції "Блоку Литвина" і сам Володимир Литвин, що тоді працював головою Верховної Ради.

Одним із авторів цього документу був тодішній заступник міністра закордонних справ Руслан Демченко, який нині працює першим заступником секретаря РНБО.

Читайте також: На гачку держзради: Кого покарають за Харківські угоди

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme