СБУ за дорученням РНБО візьметься за обставини ратифікації Харківських угод: Про що йдеться

Служба безпеки України (СБУ) має перевірити всі обставини ратифікації так званих Харківських угод 2010 року, зокрема ознайомитися з переліком народних депутатів, які голосували "за" та "проти" такого рішення

СБУ за дорученням РНБО візьметься за обс…
Фото: Прес-служба СБУ

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов під час брифінгу за результатами засідання, передає Depo.ua.

"У 2008 році РНБО було ухвалене рішення, що впродовж двох місяців Кабінет міністрів мав запропонувати законопроект, який урегульовував питання виходу Чорноморського флоту Російської Федерації в 2017 році. Напревеликий жаль, цей документ із невідомих нам причин не був розроблений, і ми вважаємо, що це була перша цеглина, яка далі почала руйнувати всю систему нашої безпеки і призвела до того, що в 2010 році з'явилися так звані Харківські угоди, які в безпрецедентно короткий проміжок часу – через чотири дні після підписання їх у Харкові – були ратифіковані депутатами Верховної Ради", – наголосив він.

Данілов зауважив, що у зв'язку з цим є окреме доручення СБУ – з'ясувати обставини, в який спосіб "ці 236 депутатів голосували з цього питання".

"І якщо СБУ буде вважати за необхідне, вона має порушити справу за ст. 111 нашого Кримінального кодексу (по держзраді) до відповідних осіб", – додав він. 

Данілов зауважив, що може передати ЗМІ перелік цих народних депутатів.

"Це у нас з вами відбувалося голосування 27 квітня 2010 року. Депутати шостої сесії шостого скликання. Тут дуже багато цікавих персонажів, які на сьогоднішній день продовжують перебувати в українській політиці", – уточнив секретар РНБО. 

Що відомо про Харківські угоди

Так звані Харківські угоди, це угода між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Вона була підписана 21 квітня 2010 року у Харкові президентом України Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Згідно з нею термін перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі було подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення. Була також встановлена орендна плата.

Угода була ратифікована Верховною Радою України та Державною думою Російської Федерації вже 27 квітня 2010 року.

В Україні такі домовленості викликали обурення опозиції, екологів, місцевих рад та суспільства загалом. Більшість аналітиків розцінили її як таку, що суперечить Конституції України.

Нагадаємо, дещо раніше Данілов присоромив Литвина, який хоче стати ректором КНУ, Харківськими угодами.

Читайте також: "Харківська зрада": Чи розділять відповідальність з Януковичем нардепи, які торгували Кримом

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme